Йдеться про пралісові пам’ятки природи "Валечнина – Бердо", "Гостилівська", "Під Плаєм" та "Терлівська".
Про це йдеться у проєктах рішення, опублікованих на сайті Львівської обласної ради.
Львівська ОВА 18 та 19 червня 2024 року зареєструвала проєкти рішень про оголошення об’єктів природно-заповідного фонду – пралісових пам’яток природи місцевого значення "Валечнина – Бердо", "Гостилівська", "Під Плаєм" та "Терлівська", які знаходиться на території Стрийського та Самбірського районів.
Зокрема, як йдеться у проєкті рішення, такі рішення необхідні для того, щоб зберегти на цих територіях дерев віком до 182 років, без вилучення території у землекористувача.
Площа пралісової пам’ятки природи "Валечнина – Бердо" становить 154 га, вона розташовані на території Климецького лісництва філії "Славське лісове господарство" ДП "Ліси України". Тут знаходяться букові різновікові багатоярусні насадження віком 63-182 роки, з окремими деревами бука, які досягли 124 см в діаметрі на висоті 1,3 м.
Натомість пам’ятка природи "Гостилівська", площею 46,5 га, розташована на території Сможанського лісництва філії "Славське лісове господарство" ДП "Ліси України". Тут існують букові, за участі ялиці білої, ялини європейської та клена-явора, різновікові насадження природного походження віком 116-166 років.
Пам'ятка природи "Під Плаєм", площею 136,4 га, знаходиться в Опорецькому лісництві філії "Славське лісове господарство" ДП "Ліси України". Тут планують зберегти букового, за участі ялини європейської та клена-явора різновікового багатоярусного насадження природного походження віком 131-196 років.
На території пам'ятки природи "Терлівська" є буково-ялицеві угруповання за участі ялини європейської, клена-явора, граба віком 91-135 років з окремими деревами, які досягли 110 см в діаметрі. Площа майбутнього заповідника становить 41,2 га і він знаходиться на території Старосамбірського лісництва філії "Самбірське лісове господарство" ДП "Ліси України".
Львівська ОВА доручила ДП "Ліси України" забезпечити дотримання встановленого режиму охорони і збереження цієї території.
Зазначимо, за останні роки через збільшення площі житлових забудов у області на 1% скоротились територія природоохоронного призначення.