На базі 184 міжнародного навчального центру Академії сухопутних військ ім. Гетьмана П. Сагайдачного мобілізовані під час 4 хвилі часткової мобілізації опановують базові вйськові дисципліни.
Військовослужбовці, які проходитимуть службу в інженерних та саперних підрозділах ЗС України, вчаться використовувати складне обладнання шляхопрокладачів БАТ-2, землерийних машин ПЗМ-2, МДК-3, мостоукладальні комплекси, засоби інженерної розвідки тощо. Інтенсивність занять та висококваліфіковані викладачі дають можливість швидко освіжити старі знання та навчитись новому. Повідомляється на сайті Міністерства Збройних Сил України.
«Практичній складовій підготовки відводиться не менше 90 відсотків навчального часу. До занять залучена майже вся інженерна техніка, що стоїть на озброєнні ЗС України. Пальним забезпечені в повному обсязі. У переважній більшості підготовку за інженерним фахом проходять люди, які отримали цю військово-облікову спеціальність під час проходження строкової служби», — розповів один із викладачів майор Сергій Шутенко.
Серед мобілізованих чимало тих, хто вже має військовий досвід: дехто з них воював в Афганістані, Нагорному Карабасі. Є й такі, хто вже був у зоні АТО у складі добровольчих підрозділів.
Також інтенсивні заняття проходять на військовому стрільбищі полігону. Мобілізовані під час підготовки проживають в польових умовах, що дозволяє підготувати їх до реалій військового побуту в умовах справжніх збройних конфліктів. У наметах встановлені засоби обігріву, місця для просушування одягу, зберігання особистих речей і відпочинку. Кожен мобілізований військовослужбовець має спальний мішок, декілька комплектів обмундирування, постільну й натільну білизну, засоби гігієни тощо.
За станом здоров’я мобілізованих цілодобово слідкують військові медики, в кожному наметовому таборі обладнані медичні пункти, відпрацьована система надання невідкладної медичної допомоги та негайної доставки хворих до медичних установ.