Низці лікарень Львівщини перерахують кошти, отримані за пакетами НСЗУ

вівторок, 24 вересня 2024 р. о 12:36
Низці лікарень Львівщини перерахують кошти, отримані за пакетами НСЗУ
медзаклад у Львові

У п’яти лікарнях області приймали пологи, не маючи договору з НСЗУ, а ще у п’яти медзакладах виявили необґрунтовані електронні медичні записи.

Про це повідомила пресслужба Національної служби здоров'я України (НСЗУ).

Вчора, 23 вересня, НСЗУ презентувала у Львові результати моніторингу роботи закладів охорони здоров’я у Львівській області за програмою медичних гарантій (ПМГ).

Зазначимо, НСЗУ проводить два види моніторингу – автоматичний (здійснюється постійно в електронній системі охорони здоровʼя) та фактичний (плановий або позаплановий, передбачає візити в медзаклади або аналіз їхніх документів).

До планового моніторингу в першому півріччі 2024 року потрапили за пакетом з пологів Камʼянка-Бузька центральна районна лікарня та Центральна міська лікарня м. Борислав. Камʼянка-Бузькій лікарні перерахують кошти, отримані за пакетом у січні-лютому 2024 року, а Бориславська лікарня спочатку має усунути виявлені порушення.

Автоматичний моніторинг виявив низький рівень проведення тромболітичної терапії у Самбірській центральній лікарні – 2,7% (178 пацієнтів з інсультом у 2024 році, 150 з яких – з ішемічним) та у Буській центральній лікарні – 3,6% (131 пацієнт з інсультом у 2024 році, 11 з яких – з ішемічним). Додамо, що в середньому по Україні показник застосування тромболітичної терапії складає 10%.

Крім цього, у пʼяти медзакладах Львівщини за перші пів року 2024 року спостерігається досить високий показник проведення кесаревих розтинів:

– Львівська обласна клінічна лікарня – 37% (736 пологів, 272 – кесаревим розтином);

– Перше ТМО – 36% (1248 пологів, 446 – кесаревим розтином);

– Яворівська центральна районна лікарня – 33% (116 пологів, 38 – кесаревим розтином);

– Бродівська центральна міська лікарня – 32% (101 пологи, 32 – кесаревим розтином);

– Дрогобицька міська лікарня №1 – 32% (313 пологів, 99 – кесаревим розтином).

Ще в пʼяти лікарнях області приймали пологи, не маючи договору з НСЗУ за відповідним пакетом, у тому числі робили кесареві розтини:

– Миколаївська міська лікарня – 44 пологи (7 – кесаревим розтином);

– Новороздільська міська лікарня – 38 пологів (18 – кесаревим розтином);

– Ходорівська міська лікарня – 37 пологів (19 – кесаревим розтином);

– Мостиська міська лікарня – 33 пологи (2 – кесаревим розтином);

– Жидачівська міська лікарня – 24 пологи (2 – кесаревим розтином).

"Моніторинг дає нам можливість аналізувати роботу лікарень, бачити порушення та реагувати на них. Так, на Львівщині моніторинг показав, що в п’яти лікарнях приймали пологи, не маючи договору з НСЗУ за відповідним пакетом. Такі заклади не можуть забезпечити якісне надання послуги – невідповідність вимогам НСЗУ означає, що лікарі не мають достатньо практики і медзаклад не має необхідного обладнання. Раніше такі пологи оплачувалися за пакетом зі стаціонарних медпослуг, але з наступного року НСЗУ не буде їх оплачувати взагалі" – заявила голова НСЗУ Наталія Гусак.

Також моніторинг допомагає контролювати цільове використання лікарнями бюджетних коштів. Зокрема, у пʼяти лікарнях області автоматичний моніторинг виявив необґрунтовані електронні медичні записи (ЕМЗ) щодо перебування пацієнтів тривалістю одна доба за пакетом "Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій":

– Перше медичне обʼєднання Львова – 1036 ЕМЗ;

– Львівська обласна клінічна лікарня – 535 ЕМЗ;

– Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр – 384 ЕМЗ;

– Друге медичне обʼєднання Львова – 308 ЕМЗ;

– Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр – 122 ЕМЗ.

Цим медзакладам перерахують кошти, отримані за відповідним пакетом від НСЗУ.

Нагадаємо, з 1 квітня 2021 року в Україні розпочався другий етап медичної реформи та запрацювала програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Щоб скористатися нею й отримати безплатні медичні послуги, пацієнт повинен укласти декларацію з лікарем, який видаватиме електронне направлення.

А з березня 2023 року в Україні запустили наступний етап медичної реформи, який передбачає створення спроможної мережі лікарень. Згідно з ним на території Львівської області створили госпітальний округ, який включає 37 лікарень.

Станом на березень цього року лише на двох сайтах львівських медзакладів була інформація про безплатні послуги.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024