Подвір’я біля клініки постійно вкрите використаними шприцами, залишками ліків та небезпечними медичними відходами.
У Львівській міській раді відбулася зустріч із мешканцями вулиці Городоцької, які потерпають від діяльності пацієнтів приватної клініки "Аксіома Медікал".
Цей медичний заклад займається лікуванням і реабілітацією людей із залежностями та замісною терапією для наркозалежних.
Люди скаржаться, що сусідство із закладом перетворилося на щоденну загрозу для їхнього життя та здоров'я. Територія клініки впритул межує з житловими будинками, храмом та освітніми закладами.
За словами місцевих, подвір’я вкрите використаними шприцами, залишками медикаментів та небезпечними медичними відходами.
Як повідомила пресслужба Львівської міської ради, до обговорення проблеми долучилися майже два десятки мешканців та представників міста. До того ж керуючий справами виконкому Євген Бойко підтвердив, що міська рада вже отримала чимало звернень від львів’ян.
Реагуючи на ситуацію, міський голова Андрій Садовий уже скерував офіційні звернення до Міністерства охорони здоров’я України та Головного управління Національної поліції у Львівській області. Місто просить правоохоронців забезпечити безпеку людей, перевірити законність діяльності клініки, а Міністерство охорони здоров’я – переглянути підходи до розміщення подібних специфічних закладів поруч із житловими будинками та громадськими просторами.
Зазначимо, що це далеко не перший скандал, пов'язаний із діяльністю ТОВ "Аксіома Медікал". Заклад фактично тероризує спальні райони міста щонайменше з осені 2025 року, просто змінюючи локації.
Ще в листопаді 2025 року мешканці вулиці Олени Степанівни, 49 скаржились, що пацієнти клініки купують сильнодіючі препарати в аптеці за рецептами лікарів закладу і вживають їх прямо під вікнами та на очах вихованців дитячого садка №1. Навколо також знаходили сотні шприців, медичних відходів та іншого сміття.
Нагадаємо, як стало відомо під час сесії міськради 18 червня, мешканці зафіксували на відео, як чоловіки під дією речовин відверто залякують людей, а один із пацієнтів взагалі відкрив вогонь по перехожих із вогнепальної зброї, після чого його затримувала поліція.