Верховна Рада визначила мету та підстави арешту майна, закон необхідний для лібералізації безвізового режиму з ЄС.
Сьогодні, 10 листопада, Верховна Рада прийняла законопроект №2540а "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків при його застосуванні".
Відтак, удосконалено положення Кримінального процесуального кодексу України щодо відшкодування шкоди, визначається поняття арешту майна, його мета і підстава.
Також відзначається, що вартість майна, яке належить арештувати, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, розміру неправомірної вигоди, яка отримана або могла бути отримана юридичною особою.
Законом встановлено, що "завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження".
Підставою арешту майна є ухвали слідчого судді чи суду у випадку, коли доведено, що воно є доказом злочину, набуте злочинним шляхом. Арешт майна можливий також у випадках, коли до підозрюваної, обвинуваченої особи заявлено цивільний позов у кримінальному провадженні.
За це рішення проголосував 291 народний депутат.
Із нардепів з Львівщини не голосували Антонищак А.Ф. (Блок Петра Порошенка), Сидорович Р.М. (Самопоміч), утримався Шурма І.М. (Опозиційний блок), а були відсутніми Мусій О.С. (позафракційний) та Козак Т.Р. (Опозиційний блок).
Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада удосконалила інститут спецконфискації та обмежила права СБУ.
А 5 листопада нардепи провалили поправку до Трудового колексу про антидискримінацію: її не підтримали шість депутатів з Львівщини.