Проєкт архітектурної майстерні Андрія Лесюка переміг в конкурсі на відбудову музею Шухевича 

понеділок, 1 липня 2024 р. о 08:36

Форма будівлі максимально відтворюватиме її історичний вигляд

Проєкт архітектурної майстерні  Андрія Лесюка став переможцем Всеукраїнського архітектурного конкурсу на відбудову музею Романа Шухевича у Львові. 

Про це повідомила пресслужба Львівської міськради. 

"На прохання родини Романа Шухевича, форма будівлі максимально відтворюватиме її історичний вигляд, а всі автентичні елементи, які частково вціліли після нападу росіян, а це столярка, деревʼяні сходи, фортепіано, погруддя та ін., місто відновить та поверне у музей, чітко відділивши автентичне від нового. Ключовою у майбутньому музейному просторі має стати криївка, де переховувався Роман Шухевич, що розташовувалася на другому поверсі", – йдеться у повідомленні. 

На місці закинутих господарських будівель архітектори запропонували облаштувати освітній простір для проведення заходів патріотичного виховання для молоді, доповнивши такими таким чином функціональне наповнення музею.

Крім того, проект передбачає формування меморіального скверу імені Романа Шухевича з освітніми зонами біля озера. На території навколо пам'ятника Роману Шухевичу облаштують площу та встановлять вуличні меблі. Важливим на сьогодні є те, що проектні рішення передбачають повну інклюзивність обʼєкту.

Нагадаємо, на конкурс з відновлення музею Шухевича у Львові надійшло сім пропозицій.

1 січня внаслідок влучання російського безпілотника виникла пожежа у музеї генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Білогорщі. 

фото: ЛМР

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024