Боржникам, яких притягнули до суду, нараховуватимуть штрафні санкції – як мінімум 500 грн.
Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.
З 1 липня 2014 року теплопостачальні підприємства стали виконавцями послуг з подачі тепла і гарячої води, відтак нарахування за теплопостачання проводяться напряму мешканцям.
Тому, якщо мешканець заборгував більше 2 тис. грн, без врахування нарахувань за поточний місяць, споживач потрапляє в категорію боржників.
«Найперше, при роботі з боржниками, ми надсилаємо попередження про заборгованість з проханням оплатити борг впродовж 10 днів. Якщо не буде жодної реакції на дане попередження, далі надсилаємо лист-претензію. У даному листі буде повторна вимога оплатити борг, також буде вказано, що даного боржника буде подано в суд», – розповів начальник юридично-претензійного відділу ЛМКП «Львівтеплоенерго» Олег Іващук.
У роботі з боржниками працює автоматизована система, яка відфільтровує усіх боржників. Коли боржника подано до суду, крім суми боргу, йому нараховуватимуть штрафні санкції – 3%. Це, приблизно, становить 500 грн.
Також працює система автододзвону. Один раз в п’ять днів боржнику дзвонитимуть і нагадуватимуть про його заборгованість.
Як розповів Олег Іващук, ведеться активна співпраця з виконавчою службою по стягненню заборгованості після рішення судів. Є можливість блокувати виїзд боржника за кордон, а при великій заборгованості є законні підстави для арешту майна.
«Розуміємо, що є різні причини виникнення заборгованості. Тому відкриті до діалогу з мешканцями. Якщо споживач, отримавши попередження про борг, звернеться до нас і пояснить причину боргу, і якщо він дійсно не мав змоги оплатити, ми не будемо звертатися в суд, а розтермінуємо борг», - розповіли тепловики.
Загальна заборгованість усіх споживачів ЛМКП «Львівтеплоенерго», станом на 22 травня, – 102 млн. 282 тис. грн. З них борг населення – 73,6 млн. грн., інші споживачі – 9,5 млн. грн., бюджет – 19 млн. грн.