Роман Грицевич. Культура та духовна спадщина
Роман Грицевич – найстарший та найдосвідченіший депутат Львівської міської ради, якого обирали п'ять раз поспіль.
Для молодших колег він є наставником і прикладом багаторічного служіння громаді. Його авторитет і досвід завжди викликають повагу.
Грицевич має сталий імідж депутата, який опікується збереженням культурної та духовної спадщини Львова. Він відомий проєктами на честь української співачки Квітки Цісик (музей, фестивалі та вокальні конкурси). У 2021 році він ініціював створення інноваційно-культурного простору – скверу Квітки Цісик, але ці плани відклали через коронавірус і війну. Натомість у 2023 році відбувся благодійний концерт, кошти з якого передали онкоцентру.
Депутат Грицевич протягом цієї каденції також опікувався реставрацією пам'ятника Данилу Галицькому, відновив надмогильні пам'ятники Секретарю ЗУНР Івану Куровцю та наймолодшій учасниці дисидентського руху Мирославі Зваричевській.
За його ініціативи у Львові відкрили меморіальні таблиці о. Корнилію Мандичевському та фізіологу Якову Склярову. Він також долучився до організації урочистостей з нагоди 20-ї річниці візиту Папи Римського Івана Павла II до Львова та вшанування пам'яті першого міського голови Львова демократичного скликання Василя Шпіцера.
За його сприяння у 2022 році вдалось провести персональну виставку художника Петра Сметани у контексті 59-го Венеційського бієнале та реалізувати мистецький проєкт дитячої вистави "Микита Кожум'яка" у театрі ім. Марії Заньковецької, а 2023 році – випустити пам'ятну марку "Три дні радіостанції ім. полковника Євгена Коновальця".
Роман Грицевич також опікується книговиданням у Львові. За його підтримки видали науково-популярний збірник "Творці різдвяних звізд", він також є співавтором книги про історію Львова "Лев у брамі". А ще він був одним з ініціаторів ухвали Львівської міської ради про перейменування вулиці Технічної на вулицю Богдана Ступки.
Депутат Роман Грицевич є членом постійної комісії землекористування та агломерації та тимчасової узгоджувальної комісії для вирішення земельних спорів. На пленарних засіданнях сесій Львівської міської ради він виступає під час розгляду земельних питань, адже саме до нього звертаються мешканці за допомогу у різних ситуаціях.
Роман Грицевич веде постійну роботу з виборцями Шевченківського району Львова, зокрема щодо питань покращення благоустрою.
Лише у 2021 році він особисто долучився до шести толок в районі, розв'язання проблеми замощення бруківкою дороги на вулицях Загірна та Творча, 12-14-16, ремонту дорожнього покриття вул. Збоїща, ініціював розробку проєктно-кошторисної документації ремонту вул. Розточчя, вулиці Загірна (нижня), а також каналізування вул. Загірна. Йому також вдалось реалізувати ініціативу мешканців з облаштування дитячих майданчиків на вул. Малехівська та вул. Розточчя.
Грицевич також долучився до волонтерської діяльності під час війни. Тут його лідерські та організаційні якості органічно поєднались з професійними навичками та досвідом лікаря.
За його сприяння міські лікарні Львова отримали вкрай необхідне обладнання та медикаменти для лікування військових, а ще вдалось запросити до воєнного госпіталю у Львові київських професорів-хірургів, які спільно з львівськими медиками впродовж тижня оперували поранених бійців.
Також за його сприяння вдалося залучити двох інструкторів з Польщі та Німеччини з медичної допомоги для Академії Сухопутних військ, а також налагодити вкрай необхідну гуманітарну допомогу для лікарень ТМО 2 від німецьких та польських благодійних організацій.
Волонтерська діяльність Романа Грицевича відзначена численними подяками, зокрема подякою від Міністерства оборони України та військово-медичного клінічного центру західного регіону "За сприяння в організації високотехнологічних пластичних оперативних втручань для військовослужбовців, постраждалих в результаті агресії російської федерації".
Він також отримав орден "За сприяння Збройним Силам України" та нагрудний знак "Знак Пошани" від Міністерства оборони України за значний особистий вклад в організацію та надання всебічної допомоги особовому складу військових частин і підрозділів Збройних Сил України.
Депутатська праця Романа Грицевича за 2021-2022 роки отримала найвищу оцінку експертів, а от у 2023 році він навпаки опинився поміж тих депутатів, роботу яких експерти оцінили негативно. Втім, як нам здається і як це побачити у звітах самого депутата, останнє реально пов'язане виключно зі зміною суспільних пріоритетів на користь воєнної та соціальної проблематики, а не культурних ініціатив.
Роман Грицевич
Депутат Львівської міської ради, член постійної комісії землекористування та агломерації ЛМР.
Народився 9 січня 1956 року у Львові. Освіта вища. У 1979 році закінчив Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького за спеціальністю "Лікувальна справа".
У 2005 році закінчив Львівський регіональний інститут державного управління при Президентові України за спеціальністю "Державне управління".
Професійна діяльність
1980 – І-ша міська клінічна лікарня ім. Князя Лева, терапевт
З 2002 і до нині – завідувач сімейного відділення №1 І МКЛ ім. Князя Лева
З 2005 – суб'єкт підприємницької діяльності, фізична особа підприємець.
З 2007 – заступник голови фотосалону "Світло й тінь" фотогалереї Василя Пилип'юка.
З 2008 — помічник почесного консула Республіки Австрія у Західній Україні.
Громадська та політична діяльність
Член політичної партії Європейська Солідарність. Голова правління ГО "Незабутня Квітка". Голова ГО "Клуб української греко-католицької інтелігенції". Засновник єдиного у світі музею Квітки Цісик.
2002–2021 роки – депутат п'ятьох скликань Львівської міської ради.
Відзнаки
Заслужений лікар України
фото: Фб Романа Грицевича та Європейської Солідарності