article

Садорейдерська атака на права власності компанії Галінвест триває

Пресреліз
четвер, 13 червня 2024 р. о 16:45

Компанія Галінвест вважає своїм обов'язком, попередити про загрозу, що виникає для інвестиційного клімату Львова через дії влади міста.

Вона заявляє про те, що влада Львова намагається позбавити права власності законного власника нерухомості після трьох десятиліть відкритого володіння цією нерухомістю.

Влада Львова вчиняє це задля того, щоб нашу компанію позбавити також права постійного користування земельною ділянкою у центрі Львова, де розташована ця нерухомість. Саме тому Галінвест вже третій рік поспіль змушений захищати у судах своє право постійного користування землею, яке має більше ніж 30 років, від дій міського голови Львова та його чиновників. 

Компанія категорично заперечує всі безпідставні звинувачення в крадіжці землі у громади, які висунув міський голова Львова Андрій Садовим та його чиновники, та продовжує розповідати громадськості правду та факти, які приховує влада міста, здійснюючи рейдерську атаку на майно компанії.

Піруети права у Верховному Суді

Нагадаємо, що міський голова Львова Садовий три роки тому безпідставно звинуватив компанію Галінвест у крадіжці землі в центрі Львова та свідомо оббрехав одного з засновників, пов'язавши його з росією. Він також погрожував судами Лінча представникам судової влади, якщо вони не підтримають його версію подій. Однак попри шалений медійний тиск Садовий тоді не досягнув бажаного результату, а Львівська міська рада програла два суди Галінвесту.

Надалі чиновники Садового залучили до справи юридичну фірму "Аріо". Ми не будемо зупинятися на питанні законності представництва інтересів міської ради приватними адвокатами, однак звертаємо увагу громадськості та правоохоронних органів на те, що офіційна інформація про проведення тендеру чи публікація звіту про укладення договору представництва відсутні. Ймовірно, що це є порушенням закону.

Отже, цього разу Львівська міська рада за підтримки приватних юристів звернулася до Верховного суду, щоб переглянути справу про земельну ділянку, якою користується Галінвест. Не чекаючи офіційної публікації постанови суду чиновники та адвокати гучно заявили, що виграли цю справу, хоч насправді Верховний Суд вирішив, що потрібен новий розгляд, оскільки не всі факти ретельно вивчили попередні суди.

У фахівців та експертів же натомість обґрунтування рішення Верховного суду викликало здивування та навіть припущення, що, можливо, колегія суду лише підписала якийсь заготовлений варіант, яку виготовив хтось, можливо, навіть поза межами суду. 

А все тому, що Верховний Суд обґрунтував рішення про новий розгляд справи твердженням про те, що документи на право користування землею видав неповноважний орган, хоча цей факт не був предметом розгляду ні попередніми судами під час судових засідань, ні самим Верховним судом під час слухань. Про нього також не заявляли у судах ні юристи Львівської міської ради, ні представники найнятої останньою юридичної компанії. Абсолютно всі висновки Верховного Суду будуються довкола цієї тези.

Наголошуємо, що Верховний Суд, можливо, не маючи інших обставин, за які можна зачепитися, з власної ініціативи зробив цей висновок попри те, що, як відомо, Верховний Суд лише перевіряє чи правильно були застосовані закони попередніми судами. Тобто Верховний суд не має права самостійно встановлювати факти.

Компанія не розуміє, чому Верховний Суд вирішив, що орган місцевої влади не мав права видавати документи на землю. Якщо ж Верховний Суд сам розглядав ці питання, то чому він не взяв до уваги та не порівняв інші рішення Львівської міської ради за аналогічний період, якими дозволяли видавати землю за розпорядженнями виконавчого органу.

Чи просто не отримав з архіву документ того часу, якими Львівська міська рада делегувала своєму виконавчому органу приймати рішення щодо земельних питань. Нескладно переконатись у тому, що саме таке рішення і саме тим органом прийняли під час передачі Галінвесту права користування землею. 

Навіть більше, судді, зосередившись лише на одному питанні, проігнорували всі інші докази та аргументи, які вже розглядали раніше. Вони також не врахували важливість строків позовної давності, які захищають права власності протягом багатьох років.

Перегляд справи Верховним Судом із направленням справи на новий розгляд – це процедура, яка не означає остаточного розв'язання конфлікту. Проте приватний адвокат мера Юрій Хорунжий та заступник міського голови Любомир Зубач публічно ствердили у медіа, що суд прийняв аргументи міської ради та вирішив справу на користь міста, чим вчергове безпідставно звинуватили Галінвест у незаконному заволодінні землею. 

Очевидно, що як і всі попередні медійні маніпуляції, ці публікації мали на меті бажання ввести в оману громадськість у зв'язку з черговою невдачею влади. Це підтверджується спотворенням фактів, поміж іншого, й твердженням чиновника про "двадцятирічну боротьбу за землю" та викривленням справжніх розмірів ділянки, якою користується Галінвест, в бік їхнього збільшення. Також здивувало ігнорування елементарної етики, коли, знаючи правду, звинувачують компанію у крадіжці землі.

Законність користування землею та власність на об'єкт

Ситуація, коли компанія користується земельною ділянкою, де розташовано об’єкт, який їй належить, є законною та не відбирає у громади право на землю. Однак у компанії неможливо відібрати право користування землею, не позбавивши її власності на будівлю. А саме цього зараз добивається Садовий. Тому виникає питання, хто насправді намагається незаконно заволодіти майном: Галінвест майном громади чи міський голова Садовий має намір заволодіти майном Галінвесту?

Наша компанія жодним чином не здійснює рейдерську атаку на майно громади, що, на нашу суб'єктивну думку, не можна сказати про місцеву владу на чолі з Садовим. 

У багатьох читачів, певне, виникає питання, чому місцева влада лише зараз так завзято почала боротися за повернення з постійного користування земельної ділянки, якою вже 30 років користується Галінвестом у господарській діяльності? 

 На нашу думку, це очевидно для тих, хто хоч раз зустрічався та з власного досвіду знає про нереалізовані амбіції деяких міських чиновників. Нагадаємо, що на ділянці компанія звела будівлю, якою тривалий час користувалась під ТПР "Добробут". В останні роки ця ділянка та будівля завдяки залученим інвестиціям набули привабливого вигляду. Тут впорядкували вуличну торгівлю та МАФи, функціонує окремий супермаркет, який поповнює місцевий бюджет.

За користування земельною ділянкою компанія також сплачує земельний податок до місцевого бюджету. Втім влада Львова жодного разу публічно не згадала про те, що Галінвест та його партнери регулярно й справно наповнюють міський бюджет податками. Парадоксально, але саме ці кошти без згоди громади витрачаються чиновниками на руйнування бізнесу та рейдерське захоплення майна компанії.

Нечуваним є те, як одна особа ламає всі засади існування права власності та маніпулятивними закликами до громади намагається заволодіти чужим майном, яке протягом 30 років створювалося та використовувалося Галінвестом. 

Ще більш абсурдним є спосіб, яким місцева влада намагається позбавити Галінвест користування земельною ділянкою та власності на об'єкт. Львівська міська рада оскаржує в суді правовстановлюючі документи на постійне користування земельною ділянкою, які вона ж і приймала, а також заявляє про незаконність існування об'єкта на земельній ділянці, хоча Львівська міська рада ще у 1999 році затвердила Акт державної технічної комісії про готовність закінченого будівництвом об'єкта до експлуатації, на підставі якого зазначений об'єкт й ввели в експлуатацію. 

Задля захисту законних прав та інтересів Галінвест звернувся до суду з зустрічним позовом до Львівської міської ради  про визнання права власності на об'єкт нерухомого майна, що знаходиться на земельній ділянці, без заявлення будь-яких вимог щодо передачі у власність самої земельної ділянки, яка і надалі залишається власністю територіальної громади. Однак, Господарським судом Львівської області у квітні було відмовлено у прийнятті зустрічної позовної заяви. Тоді Галінвест звернувся до апеляційного суду, який скасував попередню ухвалу, а справу скерував для розгляду до Господарського суду Львівської області.

Маневри Садового задля впливу на інвестиційну привабливість Галінвесту

Міський голова Садовий, очевидно, зараз не дуже покладається на суди та їхню спроможність узаконити рейдерське захоплення майна нашої компанії. А тому спонукав своїх підлеглих чиновників до дій, які ведуть до позбавлення активів компанії їхньої інвестиційної привабливості та завдає їй репутаційні та ділові збитки. 

У травні виконком Львівської міськради нібито ухвалив рішення про створення скверу на місці будівлі, яка наразі перебуває у власності Галінвесту. Цим рішенням і публікаціями про нього Садовий, на наше переконання, пробує вбити інвестиційну привабливість активу, що належить Галінвесту. Він також сигналізує власнику та потенційним інвесторам про безперспективність подальшого використання й розбудови об'єкта, адже міський голова особисто там бачить лише сквер. 

Рішення виконкому про створення скверу так ще і не опублікували. Після ознайомлення з ним, йому нададуть правову оцінку з можливим зверненням до суду щодо його скасування.

Також задля позбавлення нашої компанії активів у медіа, що є підконтрольним міському голові Львова, можна помітити тренд на маніпулятивне заперечення існування промислово-продовольчого торгового центру, який міська рада сама й прийняла в експлуатацію. 

Галінвест продовжить відстоювати своє право на володіння майном і користування земельною ділянкою. Ми сподіваємось на те, що громадськість Львова з розумінням поставиться до цієї складної ситуації, а бізнес з розумінням поставиться до нашої історії та добре думатиме над усіма ризиками своєї діяльності й розвитку у Львові. 

Для нас важливо, що громадськість Львова дає належну оцінку діям міського голови Садового і його підходам до керівництва містом. Зокрема 58% львів'ян вважають, що на наступних виборах міським головою варто обрати когось іншого, а не Андрія Садового. 23 відсотки опитаних переконані, що не варто навіть очікувати наступних виборів міського голови для того, щоб Андрій Садовий якомога швидше залишив свою посаду. Це результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", що проводили у травні 2024 року.  

Ми також віримо у те, що суди об'єктивно та повноцінно дослідять усі обставини справи. Вважаємо, що атаку місцевої влади на привабливі для її очільника активи потрібно зупинити. Адже прийняття рішення, яке позбавить Галінвест через 30 років не лише права користування земельною ділянкою, але й права власності на об'єкт нерухомого майна, свідчить про небезпеку розвитку бізнесу у Львові. Місцева влада у будь-який момент, заперечуючи правомірність своїх же документів, може позбавити інвесторів їхніх активів, які створюються та використовуються ними, зокрема і для розвитку громади та міста. 

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024