article

Садовому і не снилося

Юрій Клок
пʼятниця, 30 березня 2012 р. о 13:14
http://www.etoday.ru

Європейський футбольний чемпіонат – важлива, але не єдина міжнародна спортивна подія 2012 року. Влітку також відбудуться Олімпійські ігри в Лондоні.

Столиця Великобританії, як й міста, що приймають Євро-2012, готується до спортивного свята. Адже олімпіада, як й футбольний чемпіонат чи будь яка інша міжнародна імпреза найвищого рангу, - це не лише поштовх до економічного розвитку, але й чудова нагода для культурного збагачення та взаємного обміну.

Останнє, здається, в Лондоні вдалося на відмінне. І в цьому можна переконатися, переглянувши нижче репортаж арт-агентства The July 16

У Львові ж між історико-культурним центром міста і Ареною «Львів» – голий незасвоєний людиною простір, розбиті дорогі і поля, футбольні фани збираються розбивати біваки в околицях міста і жити в наметах. Всі ознаки застойного постіндустріального пейзажу повністю збереглися на цій території протягом років підготовки до Євро-2012 року і ніхто не подбав про те, щоб щось змінити.
ХХХХХ

Напередодні літніх олімпійських ігор в Лондоні архітектори і дизайнери зі всього світу змагаються в креативності та майстерності. Після того, як оргкомітет оголосив, що майбутні ігри пройдуть під егідою урбанізації і мистецтва, дизайнери за півроку перетворили Олімпійське селище в найбільший урбан-парк в Європі.

Гуляючи по парку можна і не дістатися до самого стадіону. Як можна пройти повз гігантську скульптури Аніша Капура і не забратися на саму вершину 120-метрової вежі? Змагання можна і по телевізору подивитися, а ось потрапити на сучасну Вавилонську вежу вдається не кожен день. За однією з версій, за допомогою цієї споруди скульптор задумав дістатися до небес, як у міфі про Вавілонське стовпотворіння. А якщо досягти небес не вийде, то хоча б буде побитий рекорд Ейфелевої вежі.

Арт-об'єкти, розкидані по величезній пятисотакровой території парку, подібні сиренам, які заманюють мандрівників своїм співом. Інсталяції дійсно заграють з відвідувачем, але спів поступився місцем сучасним технологіям і комп'ютерному програмуванню. Так, міст, що з'єднує паркову зону зі стадіоном, реагує на кожен крок перехожого, заміряючи його швидкість і пульс. А потім демонструє, як повільно той рухається в порівнянні з тим чи іншим атлетом - немов дражнить: «спробуй, обгінати!». Обігнати не вийде, тому що увагу відразу приковує гігантський плазмовий екран, який випливає з-за водойми, транслюючи фільм чи змагання. Але стояти теж складно: збоку підганяє 9-метрова сталева напис «RUN».

А ось і перші атлети з медалями, правда, не золотими, а бронзовими: в ряд стоять дев'ять гіллястих дерев, «одягнених» в бронзові кільця вагою в півтонни кожне. Можливо, спершу дизайнери мали намір відтворити традиційну композицію з п'яти олімпійських кілець. Але загравшись з символікою, на дерева вони повісили аж 9 кілець, надавши інсталяції нового змісту: на кожному обручі викарбувана історія одного з дев'яти місцевих павільйонів.

Якщо паркової зони відвідувачам буде мало, то дбайливі дизайнери пропонують забратися ... в піднебесся. «Небесний міст» від студентів-дизайнерів Оскара Бауера і Назара Креа пропонує пройтися всіма відомими жителям Лондона хмарам. Ще трохи, і повітряний міст справді відірветься від землі і понесе відвідувачів на вершину гори Олімп, до легендарних олімпійських атлетів.

Спустившись ж з неба на землю можна, нарешті, дістатися і до олімпійських стадіонів. Але як же їх знайти? Замість звичних округлих споруд-амфітеатрів навколо лише футуристичні палаци, більше схожі на космічні кораблі. І дійсно, під час будівництва майданчиків архітектори не орієнтувалися на спорт. Наприклад, зірковий архітектор Водного стадіону - Заха Хадід - зігнула дах будівлі, надавши їй форму наростаючої хвилі.

Якщо арт-об'єкти оселилися в парку на постійній основі, то спортивні стадіони в їх найвелиснішому вигляді можна буде побачити лише в період ігор. Більшість споруд буде розібрано і розпродано за кордон, інші піддадуться реконструкції. Без стадіонів парк заживе повноцінним життям еко-зони, призначеної для відпочинку. А відпочивати тут будуть королівські особи - «Єлизаветинський парк» став подарунком на перлову річницю царювання Єлизавети II, яку вона відсвяткувала зовсім недавно.

І на останок. Цей фотоколаж про ситуацію у Львові зявився в соціальних мережах

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024