Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися на початку вересня 2012 року, до парламенту потрапили б лише чотири партії: Партія регіонів, Батьківщина, УДАР і КПУ, натомість "Свобода" та «Україна – Вперед!» не демонструють тенденцій до росту.
Такими є результати соціологічного дослідження, проведеного групой "Рейтинг" на початку вересня.
Перемогу у вересні здобула б Партія регіонів, яку підтримують 26,3% опитаних, які мають намір брати участь у виборах.
Дещо менше (22,6%) опитаних проголосували б за Батьківщину.
12% підтримують партію УДАР В.Кличка, 10,8% – за Комуністичну партію, 4,1% – Свободу, 3,7% – партію Н.Королевської «Україна – Вперед!».
Ще близько 1% виборців підтримали б Нашу Україну, 0,6% – Радикальну партію О.Ляшка. Решту партій – понад 2%, не визначились – 16,6%.
Якщо у серпні розрив між Партією регіонів та Батьківщиною становив +2 на користь опозиції, то у вересні – вже +3 на користь Партії регіонів.
За Об’єднану опозицію ВО Батьківщина готові голосувати близько 40% виборців Заходу, чверть – Центру, кожен десятий – на Сході і Півдні.
Партія регіонів має найвищу підтримку на Сході і Півдні (понад 40%), кожен п’ятий підтримує її в Центрі, кожен десятий – на Заході. Комуністи додали майже вдвічі в Центрі, де їх підтримує кожен десятий, найбільша підтримка КПУ залишається на Півдні та Сході, де їх підтримує майже кожен п’ятий виборець.
УДАР найбільше підтримують на Заході та в Центрі, також партія додала на Півдні та Сході, партію Н.Королевської «Україна – Вперед!» стабільно більше підтримують в Центрі, Свободу – на Заході.
«Невизначених» стабільно фіксується більше на Сході країни, там же, найменше охочих голосувати на виборах 28 жовтня 2012 року.
Вибіркова сукупність дослідження 1200 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,8%, для значень близьких до 30% - не більше 2,6%, для значень близьких до 10% - не більше 1,7%. Терміни проведення дослідження: 1 – 11 вересня 2012 р.