Суд відмовив ТзОВ "БІНП ЛТД" у визнанні протиправним положення паспорта відкритого літнього майданчика.
Про це йдеться у рішенні Львівського окружного адміністративного суду від 15 січня 2026 року, опублікованому на сайті аналітичної системи YouControl.
Львівський окружний адміністративний суд відмовив у позові ТзОВ "БІНП ЛТД" до Львівської міської ради щодо виділення паспорта на літній майданчик під рестораном "Язиката Теща" на проспекті Свободи, 16-18 у Львові.
Йдеться про ресторан "Язиката теща" (колишня назва – ТОВ "Княжий келих"), який знаходиться позаду Гарнізонного храму та поруч зі школою №62.
Фірма намагалась через суд:
– визнати протиправним та нечинним положення паспорта відкритого літнього майданчика від 30 січня 2020 року, зокрема фразу: "Після закінчення сезонного періоду суб’єкт підприємницької діяльності зобов’язаний забезпечити демонтаж відкритого літнього майданчика";
- зобов’язати міськраду видати оригінал паспорта на літній майданчик площею 738 м² біля ресторану на проспекті Свободи, 16-18 у Львові.
Суд повністю відмовив у задоволенні позову, заявивши, що паспорт на літній майданчик був виданий до квітня 2024 року й станом на сьогодні його дія припинилася. Згідно з ухвалою Львівської міськради, старі паспорти літніх майданчиків залишаються чинними лише до дати, зазначеної в документі й автоматичного продовження більше не відбувається.
Крім цього, договори оренди земельних ділянок під майданчиком закінчилися у вересні 2024 року, а положення про обов’язковий демонтаж літнього майданчика після сезонного періоду (з 1 листопада) відповідає нормам благоустрою та правилам, чинним на момент видачі паспорта.
На це рішення суду ще можна подати апеляційну скаргу.
Зазначимо, що справу розглядала суддя Галина Морська.
За даними аналітичної системи YouControl, ТзОВ "БІНП ЛТД" зареєстроване у Львові з 1996 року, займається діяльністю готелів і подібних засобів тимчасового розміщування. Власниками фірми є львів'яни Надія Тарасевич та Богдан Дзядик.
Нагадаємо, у 2012 році на цих ділянках ТзОВ "БІНП ЛТД" дозволили облаштувати літній майданчик, проте підприємці збудували ресторан. У 2024 році у них закінчився термін дії договору оренди земельних ділянок й виконком Львівської міськради вирішив демонтувати будівлю, реагуючи на звернення школи та ГО "Родин полеглих героїв Львівщини".
А наприкінці січня 2025 року депутати Львівської міськради не продовжили цій фірмі оренду, а вирішили облаштувати тут сквер та громадський простір. Проте фірма подала до суду, який заборонив міськраді зносити самобуд. У вересні 2025 році суд направив цю справу на новий розгляд.
Також ТзОВ "БІНП ЛТД" через суд намагається узаконити продовження договору оренди ділянки під спорудою на вул. Шпитальна, 2, що поблизу ТЦ "Магнус". Йдеться про триповерховий самобуд. Раніше міськрада через суд скасувала право власності на будівлю.