Хронологія боротьби Львівської обласної ради та Львівської міської ради за право власності на приміщення медичних установ у Львові.
17 липня Верховний Суд України визнав право власності Львівської обласної ради на дев'ять будівель, де розташовані обласні медичні закладі у Львові.
Варіанти нагадують історію перебігу цього одного з найдовших судових спорів в історії стосунків обласної та міської рад.
Все розпочалося у 2008 році, коли Львівська міська рада прийняла ухвалу "Про передачу закладів охорони здоров'я, що надають спеціалізовану медичну допомогу та санітарно-реабілітаційну допомогу", де вирішила прийняти пропозицію Львівської обласної ради та погодилася передати спільну власність Львівської обласної ради декілько закладів охорони здоров'я.
Йшлося про низку будівель та споруд закладів охорони здоров'я у Львові:
- будівля їдальні на вул. Й. Коциловського 15 а;
- стаціонар психоневрологічного диспансеру на вул. О. Басараб 2;
- Львівський міський психоневрологічний диспансер на вул. Й. Коциловського 30;
- будівля диспансеру на вул. Й. Коциловського 32;
- сховище запасу води на вул. Т. Комаринця 2 а;
- корпус №1 КЗ ЛОР "Будинок дитини №2 з ураженням центральної нервової системи і порушенням психіки" на вул. В. Антоновича 117;
- корпус №2 КЗ ЛОР "Будинок дитини №2 з ураженням центральної нервової системи і порушенням психіки" на вул. Житомирській 8 а;
- корпус №3 КЗ ЛОР "Будинок дитини №2 з ураженням центральної нервової системи і порушенням психіки" на вул. Гіпсовій 40б;
- лікарняний корпус КЗ ЛОР "Дитячий туберкульозний санаторій" на вул. В. Антоновича 80.
Однак у 2018 році Львівська міська рада спробувала повернути собі право власності на ці будівлі та подала судовий позов про скасування рішень Львівської обласної ради, якими оформили це право власності. Суд відхилив ці вимоги.
У липні 2021 році Львівська міська рада вчергове звернулась до суду, але вже з проханням витребування майна. Цього разу суд задовольнив вимоги мерії.
Проте за чіткої позиції тодішньої очільниці Львівської облради Ірини Гримак обласна рада подала касацію і суд став на бік обласної ради.
Протягом 2021-2022 років Верховний Суд послав справу на новий розгляд, а Господарський суд міста Києва відмовив міській раді у позові. Львівська міська рада оскаржила це рішення та отримала позитивне рішення апеляційного суду про задоволення позову.
І от Верховний Суд розглянув касаційну скаргу Львівської обласної ради та задовольнив її. Цим, власне, й підтвердив її право власності на ці приміщення.
На усіх судових засіданнях юристи Львівської обласної ради відстоювали право обласних медичних установ на ці приміщення тому, адже гарантувало цим установам фінансове забезпечення і розвиток, а мешканцям області – якісні медичні послуги