Травневі заморозки знищили до 30% площ плодово-ягідних насаджень у деяких громадах Львівщини

понеділок, 20 травня 2024 р. о 14:09

Постраждали суниці, смородина, вишні, черешні, сливи та пізні сорти яблунь.

Про це повідомляє департамент агропромислового розвитку Львівської ОВА на своїй сторінці у Фейсбуці.

Цьогорічні травневі заморозки точково вплинули на плодово-ягідні насадження на території Львівської області, подекуди пошкодивши в окремих господарствах до 15-30% площ насаджень.

За інформацією департаменту, вибірково постраждали зав’язі кісточкових насаджень – вишні, черешні, сливи та пізні сорти яблунь отримали пошкодження цвіту. Частково заморозки вплинули і на ягідні культури, зокрема в окремих господарствах є пошкодження суниці садової відкритого ґрунту та смородини.

Поряд з тим, в області вже розпочався сезон збору врожаю сортів ранньої суниці садової, яку аграрії реалізовують на ринках міста і області.

"Через аномально теплу погоду і ранню весну на Львівщині на три тижні раніше ніж минулого року розпочався сезон збору тепличної суниці садової. Сезон збирання врожаю суниці відкритого ґрунту очікується вже у третій декаді травня, що також на 2-3 тижні раніше минулого року. Маємо надію, що незважаючи на часткове пошкодження ягідників будемо з хорошим врожаєм" – наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Додамо, торік в області на 10,6% збільшили площі насаджень горіхоплідних культур.

Мітки: сільське господарство Львівщини, новини львова, департамент агропромислового розвитку лода

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024