Третина банків в України розпочали блокувати рахунки клієнтів через борги

вівторок, 9 листопада 2021 р. о 12:00

18 банкiв автоматично блокують рахунки українців через борги за вимогою виконавців.

Про це повідомляє Українська правда.

Станом на сьогодні 18 банків із 73 банків України почали автоматично блокувати рахунки громадян через їхні борги за вимогою державних та приватних виконавців.

У цей перелік входять такі банки:

- "Приватбанк";
- "Універсал Банк";
- "Оксі Банк";
- "Таскомбанк";
- "Індустріалбанк";
- "Банк Восток";
- "Прокредит Банк";
- "Львів";
- "Конкорд";
- "Райффайзен Банк Аваль";
- "Кредобанк";
- "ОТП Банк";
- "Ідея Банк";
- "Метабанк";
- "Український Капітал";
- "Агропросперіс Банк";
- "Укрсиббанк";
- "Радабанк".

Зазначимо, у березні цього року Мін’юст видав наказ, згідно з яким гроші з рахунків боржників можуть бути автоматично заблоковано за борги в рамках процедури примусового стягнення. У квiтнi, відповідаючи на вимоги державних та приватних виконавців, банки почали блокувати рахунки українців, що потрапили до Єдиного реєстру боржників. В перший мiсяць до системи було підключено 7 банків, серед них – "Приватбанк" та "Монобанк".

"Виконавець має право накласти арешт на кошти боржника, що знаходяться в банку. Від того, як оформлений документ про арешт коштів, залежить, чи будуть арештовані всі кошти, чи лише їх частина. Так, якщо виконавець вказав суму, і на рахунку достатньо коштів, то буде арештована лише ця сума коштів.

Якщо ж коштів недостатньо або виконавець не вказав точну суму, що підлягає арешту, можуть бути арештовані кошти на всіх рахунках боржника" – пояснила начальник управління НБУ з захисту прав споживачів фінансових послуг Ольга Лобайчук.

Мітки: Борги, банк, новини львова, банківський рахунок

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024