У місті готуються йти до облдержадміністрації.
Про це у коментарі Варіантам розповів депутат Дублянської міської ради Петро Воробець.
За його словами, у більшості помешкань міста, а саме тих, що підключені до централізованого водогону, нема постійної (за винятком ранкових годин) подачі води вже три тижні.
"У неділю в нас у місті будуть Шевченківські читання, після яких плануємо вирішувати питання походу до Львівської обласної державної адміністрації," – заявив Петро Воробець.
Він пояснив, що водогін міста є на балансі Львівського національного аграрного університету, і протягом зими прориви на трубопроводах траплялись не один раз. До тогож, попередня каденція міськради надала земельні ділянки, де проходять труби у приватну власність, – це ускладнює до них доступ з метою ремонту. Вчора о 17 год зібрались містяни мали збори біля пам'ятника Тарасові Шевченку, куди прийшли міський голова Дублян Володимир Попович, два проректори ЛНАУ (Мкола Кічура і Віталій Боярчук) телерепортери:
"Спершу вони не хотіли з нами говорити, але таки провели ввічливу розмову.Та ніяких конкретних пояснень містянам не надали, і повідомили, що коштів на ремонт труб не мають."
Вчора на офіційному сайті Львівського національного аграрного університету оприлюднили звернення до мешканців Дублян:
Львівський національний аграрний університет у 60-80-ті роки минулого століття фактично створив інфраструктуру Дублян – збудовано житлові будинки, мережі водопостачання, газопостачання та свердловини водозабору, дитячий садочок, будинок побуту, школу, лікарню, школу мистецтв, дороги і т.д. Все це впродовж десятиліть служить жителям міста.
На сьогоднішній день системи водопостачання та водовідведення у Дублянах, які знаходяться на балансі Університету, через значний термін експлуатації (понад 60 років) знаходяться у вкрай незадовільному стані. У зв’язку з розбудовою Дублян, стрімким збільшенням кількості жителів, навантаження на існуючі застарілі і зношені мережі суттєво зросли. Трубопроводи потрібно капітально ремонтувати та модернізувати. Університет є державним навчальним закладом, що фінансується з державного бюджету. Коштів на капітальний ремонт і заміну систем водопостачання та водовідведення Університет не має, і їх виділення не передбачається.
Тимчасове припинення надання послуг з водопостачання спричинене аварійним пошкодженням на водогоні Стронятин ‒ Дубляни. Такі аварії відбуваються систематично. На сьогодні силами і за кошти Університету здійснюються ремонтні роботи щодо заміни пошкоджених елементів водогону. Але частина трубопроводу пролягає на землях с. Ситихів, які Дублянська міська рада останніми роками передала у приватну власність громадян, і доступу до водогону на цих земельних ділянках Університет не має. Це унеможливлює проведення там ремонтних робіт.
Проблема може бути розв’язана реалізацією Дорожньої карти "Реконструкції водопровідно-каналізаційних мереж в м. Дубляни", розробленої Львівською облдержадміністрацією і оприлюдненої на віче в Дублянах головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою 25 січня 2018 року. Ця програма передбачає достатнє фінансування з бюджетів різних рівнів. Реалізація запропонованої Дорожньої карти забезпечить якісне водопостачання та водовідведення в м. Дублянах. Але для цього потрібно, щоб дані мережі були у комунальній власності. Однак Дублянська міська рада чинить опір і перешкоджає реалізації цієї програми, відмовляється прийняти на баланс водозабірні і очисні споруди.
Керівництво Університету протягом 20 років неодноразово зверталося до Дублянської міської ради з проханням прийняти на баланс водозабірні і очисні споруди. Однак, незважаючи на рішення Уряду України, підтримку обласних і районних органів державної влади, міська рада продовжує відмовлятися прийняти споруди у комунальну власність міста.
Такі дії Дублянської міської ради можуть призвести до повного припинення водопостачання у Дублянах.