У Львові модернізували перехрестя Кульпарківська – Наукова

середа, 27 травня 2026 р. о 13:32
У Львові модернізували перехрестя Кульпарківська – Наукова
city-adm.lviv.ua
перехрестя

Тут запрацювала нова організація руху на кільці.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

У місті модернізували перехрестя вулиць Кульпарківська – Наукова, де запрацювала організація руху за принципом сучасного кільця (roundabout).

Як пояснили у міськраді, на перехресті вулиць Кульпарківська – Наукова за старої організації руху з 2017 року зафіксували 18 ДТП з потерпілими. Натомість roundabout передбачає меншу кількість конфліктних точок і фізично змушує водіїв знижувати швидкість ще на під’їзді до перехрестя. Це додатково підвищує безпеку руху та зменшує ризик важких аварій.

"Сучасне кільце дозволяє прибрати перетин траєкторій руху безпосередньо всередині вузла, що суттєво знижує аварійність і робить рух більш стабільним та передбачуваним" – заявили у департаменті міської мобільності та вуличної інфраструктури міськради.

Вже до кінця тижня таку ж організацію руху планують впровадити на перехресті вулиць Кульпарківська – Виговського – Володимира Великого. 

Зазначимо, roundabout – це сучасний тип кругового перехрестя, де рух організований за принципом "спіралі". Його головна особливість полягає в тому, що траєкторії руху автомобілів не перетинаються всередині розв’язки: кожна смуга жорстко спрямовує транспорт до конкретного виїзду, що фактично унеможливлює небезпечні перелаштування безпосередньо на кільці. Відтак це значно знижує рівень аварійності та має вищу пропускну здатність порівняно з класичними кільцевими розв’язками.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2026