У Львові на Личаківській встановили пам'ятну дошку присвячену Вітольду Шолґіню

понеділок, 11 березня 2024 р. о 09:26

Таблицю розмістили на будинку №137, в якому мешкав польський архітектор, письменник і мемуарист.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

У неділю, 10 березня, на будинку №137, на вул. Личаківській, відкрили інформаційну таблицю присвячену Вітольду Шолґіню – видатному польському архітектору, письменнику і мемуаристу, який народився і виріс у Львові.

"Він любив Львів у всіх його проявах – у музиці, радіо, архітектурі, кулінарії. Це людина, яка була наповнена великою любов’ю до Львова. Завтра ми відзначаємо 101-у річницю його дня народження, а сьогодні вшановуємо його відкриттям інформаційної таблиці на будинку, у якому він жив" – наголосив мер Львова Андрій Садовий.

Біографія Вітальда Шолгіня

• Народився 11 березня 1923 року у Львові.

• Здобув першу освіту у чоловічій державній школі Св. Антонія та отримав так званий "малий бакалаврат" у 6-й гімназії ім. С. Сташиця.

• Під час німецької окупації займався продажем газет, а також працював кур'єром у податковій інспекції. Брав участь у редагуванні та розповсюдженні підпільної преси.

• Навчався у польських професорів на архітектурному факультеті Львівської політехніки.

• У травні 1946 року разом з батьками був виселений зі Львова. Потім продовжив навчання в Краківській політехніці, де отримав ступінь магістра архітектурної інженерії.

• Працював за фахом понад 40 років. Дослужився до посади доцента в Інституті дизайну середовища у Варшаві.

• Автор енциклопедії "Архітектура і будівництво", книг "Естетика міста", "Історіографія урбаністики та архітектури старого Львова", "Чудеса архітектури" та "Найдавніші краєвиди Львова".

• Вітольд Шольгіня насамперед відомий як автор віршів про Львів і львів'ян, написаних як балаковою, так і літературною польською мовами. Його твори, зібрані у томах: "Krajubrazy syrdeczny", "Kwiaty lwowskie" та (в антології багатьох авторів, серед яких і Вітольд Шольгіня) "Semper fidelis2, відновлюють образ старого Львова з його пам'ятками та мешканцями.

• Похований на Повонзькому кладовищі у Варшаві.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024