У Львові на початку липня на маршрути запустять два берлінські трамваї

четвер, 20 червня 2024 р. о 11:32
У Львові на початку липня на маршрути запустять два берлінські трамваї
city-adm.lviv.ua
трамваї

Наразі трамваї з Берліна переобладнують для курсування у Львові.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

У місті стартували роботи із переобладнання двох вживаних трамвайних вагонів КТ4D, які місту безплатно передали з Берліна (Німеччина).

Трамваї переобладнують під ширину львівської колії, міняють деяке обладнання, фарбують. За інформацією ЛКП "Львівелектротранс", ці трамваї є енергоощадними: вони споживають у 2-2,5 раза менше електроенергії, ніж теперішні трамваї.

"У Берліні ширина колії – 1435 см, тож нам необхідно переобладнати вагони під нашу колію, шириною 1000 см. Для цього  використовуємо візки з наших списаних трамваїв та переобладнуємо берлінські вагони, щоб вони могли курсувати вулицями нашого міста" – зазначив директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило.

Перший вагон на лінію хочуть випустити до кінця червня, другий – на початку липня. Планується, що берлінські трамваї курсуватимуть на маршрутах №3 та №6. 

"На цих маршрутах курсували берлінські вагони, які ми отримали в 2018-2019 роках. Вони вже відпрацювали певний ресурс. І ми їх поступово забиратимемо, щоб провести заміну обладнання. Відповідно замість них на лініях курсуватимуть отримані тепер трамваї" – додав керівник ЛКП "Львівелектротранс" Володимир Ковалів.

Нагадаємо, всього Берлін передасть ЛКП "Львівелектротранс" 12 трамваїв та запчастини до них, на ремонт яких з бюджету міста спрямують 26 млн грн.

Крім цього, у липні Львів має отримати перший вживаний швейцарський трамвай – ще у січні цього року швейцарська фірма Bernmobil підписала угоду про передачу Львову 11 вживаних низькопідлогових трамваїв.

Додамо, у 2018 році ЛКП "Львівелектротранс" закупив у Берліна 30 вживаних трамваїв за 800 тисяч євро. Після їх отримання комунальне підприємство оголосило закупівлю на ремонт візків для них.

Внаслідок того, що вагони виявились не адаптованими для Львова, прокуратура оголосила підозру чиновникам Львівської міськради та "Львівелектротрансу" у службовій недбалості під час закупівлі цих трамваїв.

Раніше у міськраді вирішили списати з балансу "Львівелектротрансу" 14 трамваїв та 2 тролейбуси, які не використовують на маршрутах, щоб звільнити місце для швейцарських трамваїв.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024