У Львові триває будівництво біогазової станції

вівторок, 3 червня 2025 р. о 12:45
У Львові триває будівництво біогазової станції
city-adm.lviv.ua
будівництво біогазової станції

Біогазова станція на очисних спорудах має мінімізувати шкідливі викиди у річку Полтва.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

Станом на сьогодні, за підтримки міжнародних організацій, у місті триває побудова біогазової станції на очисних спорудах на вул. Пластовій, що призначена для перероблення та зменшення осаду стічних вод.

За інформацією міськради, така екологічна ініціатива успішно працює в країнах Данії, Німеччини, Польщі.

"Ми будуємо сучасну біогазову станцію, головна ціль якої – це переробка осаду стічної води (каналізації). Зараз цей осад ми накопичуємо на мулових майданчиках, які вже заповнені ним на 99%. Натомість європейське законодавство не передбачає можливості накопичення мулу. В країнах Європи обовʼязкова переробка, а в окремих нормативах обовʼязкове спалення цього осаду.

У нашому проєкті передбачена високотемпературна переробка осаду, що забезпечить повну екологічність цього процесу, і дозволить не тільки зменшити обʼєм осаду, а й отримати з нього енергію, а самі залишки можна буде використовувати в господарстві" – зазначають у ЛМКП "Львівводоканал".

Наразі вже зведено фундаменти метантенків, газгольдера, когенераційних установок та триває поставка обладнання і монтаж резервуарів.

Головними перевагами будівництва станції стануть виробництво електроенергії, яка забезпечить на 60% усі потреби підприємства в електриці, скорочення викидів парникових газів та покращення якості вод, що потрапляють до Балтійського моря.

Нагадаємо, у 2020 році "Львівводоканал" і консорціумом Riko-Cambi підписали контракт щодо виробництва біогазу зі стічних вод міста, вартістю 31,5 млн євро.

Спочатку станцію біогазу планували побудувати до 2023 року.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024