Послуга працюватиме впродовж року, а викрикати соціальне медичне таксі може лише лікар для свого пацієнта.
Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.
У місті, завдяки співпраці з Товариством Червоного Хреста України, у тестовому варіанті запровадили нову послугу – можливість викликати сімейним лікарем чи медиком безплатного соціального медичного таксі для пацієнта.
"Таке соціальне медичне таксі може викликати лікар – сімейний або у стаціонарі, якщо, наприклад, людині потрібно буде з лікарні поїхати додому. Це таксі буде працювати загалом на будь-яку медичну послугу, до прикладу, людині потрібно з дому поїхати, щоб здати аналіз, чи приїхати на реабілітацію" – пояснила керівниця управління охорони здоров’я Львова Марта Матюшко.
Таксі працюватиме у робочі дні з 09:00 до 18:00 год впродовж цілого року, а у разі критичної потреби зможе виїхати й в суботу.
Всього працюватимуть дві машини з водієм та помічником, роботу яких повністю оплачує Червоний Хрест.
"Якщо така ініціатива буде затребуваною, розглянемо можливість продовжити її дію через міську програму. Машини соціального медичного таксі, як і автомобілі швидкої допомоги, мають спеціальне маркування та доступні для осіб як на кріслі колісному, так і на ношах" – додала Марта Матюшко.
Для того, щоб замовити таке таксі лікарю потрібно за два робочих дні до запланованої дати перевезення подати інформацію-заявку для оформлення соціального перевезення, заповнивши спеціальну гугл-форму.
Право на перевезення у соціальному медичному таксі матимуть:
– люди, які не потребують перевезення машиною швидкої допомоги та супроводу медичного персоналу;
– маломобільні люди;
– ветерани;
– люди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні;
– люди з інвалідністю;
– літні люди (65+);
– ті, хто перебуває на гемодіалізі.
Додамо, у 2024 році у місті запрацювало інклюзивне таксі для осіб з інвалідністю. Львівська міськрада компенсує таким пасажирам 800 гривень на місяць за проїзд у спеціальному таксі.