Центр назвали на честь основоположника Пласту Олександра Тисовського.
Про це повідомила пресслужба Львівської обласної ради.
У суботу, 21 вересня, у Львові презентували приміщення КЗ ЛОР "Львівський обласний пластовий центр". Будівля на вулиці Франка розташована поряд з іншими обласними комунальними молодіжними та культурними закладами, музеями.
У новому молодіжному просторі пластуни зможуть збиратися, проводити сходини та організовувати різноманітні виховні та просвітницькі заходи. На понад 200 квадратних метрах розмістили офіс пластового центру, 2 конференц-зали, та допоміжні кімнати.
Львівський обласний пластовий вишкільний центр матиме ім’я видатного українського вченого, громадського діяча, педагога, основоположника "Пласту" Олександра Тисовського.
"Щороку у Львові з’являється все більше просторів, де українські пластуни можуть проводити свої заняття. Новий Львівський обласний пластовий центр стане ще однією точкою на карті Львівської області, де будуть збиратися пластуни, де українська молодь буде розвиватися і зростати в дусі пластових цінностей. А постать Тисовського буде нагадувати їм про всі ті зусилля, що зробив засновник Пласту, щоб організація могла розвиватися" – зазначила в.о. директора центру Ольга Приходько.
"Ідея створити обласний пластовий центр з’явилася давно. І об'єднавши зусилля усього депутатського корпусу обласної ради нам вдалося її реалізувати. Пласт, якому понад 110 років, має розвивати пластову ідею і всебічно підтримуватися" – зазначив депутат Львівської обласної ради Ростислав Добош.
Також у суботу відбувся церемоніал відкриття пластового року. Мистецько-спортивна пластова акція, метою якої є розпочати новий пластовий рік, відзначити вихованців та дорослих волонтерів, щорічно організовується пластунами у різних куточках України.
Захід відбувається вже у п’яте у Львівській області та зібрав пластунів з кожного осередку Пласту у області.
З нагоди свята депутати Львівської обласної ради відзначили Грамотами представників пластових осередків Львівщини. Опісля відбулася Перша конференція пластових центрів в Україні. У її межах презентували типову Програму підтримки Пласту в громадах, обговорили роль Пласту у розвитку територій, статут пластового центру та положення про філії обласних пластових центрів.
Зазначмо, Львівський обласний пластовий центр створений рішенням сесії Львівської обласної ради у 2021 році. З цього часу завдяки роботі центру пластові осередки відкрилися в Дашаві, Пустомитах, Сколе, Східниці, Моршині, Бродах, Трускавці, Радехові, Мостиськах.
Загалом на сьогодні у Львівській області налічується понад 4500 пластунів та 32 осередки Пласту. Цього року учасниками 190 пластових таборів стали понад 10 тисяч осіб. А за три роки діяльності обласного учасниками пластових заходів стали понад 20 тисяч осіб. Також за час роботи центру було створено 17 волонтерських штабів для підтримки ЗСУ.
Зазначимо, Львівський обласний пластовий центр створений рішенням сесії Львівської обласної ради у 2021 році. З цього часу завдяки роботі центру пластові осередки відкрилися в Дашаві, Пустомитах, Сколе, Східниці, Моршині, Бродах, Трускавці, Радехові, Мостиськах.
Загалом на сьогодні у Львівській області налічується понад 4500 пластунів та 32 осередки Пласту. Цього року учасниками 190 пластових таборів стали понад 10 тисяч осіб. А за три роки діяльності обласного учасниками пластових заходів стали понад 20 тисяч осіб. Також за час роботи центру було створено 17 волонтерських штабів для підтримки ЗСУ.