У Львові вшанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

неділю, 26 квітня 2015 р. о 12:29
У Львові вшанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофи
volynpost.com
чорнобильська аес

Сьогодні у Львові відбулися заходи до 29-х роковин Чорнобильської катастрофи.

Заходи із вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС розпочалися у Церкві Покрови Пресвятої Богородиці.

Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.

Присутніх на літургії об’єднала спільна молитва за померлих і живих Героїв Чорнобиля.

Опісля було покладено квіти до пам’ятника «Героям-ліквідаторам аварії на ЧАЕС», який зведений на території Львівського державного університету безпеки життєдіяльності в 2011 році.

«Чорнобильська катастрофа – це біль і трагедія, це – героїзм і самопожертва людей, які зупинили некерований атом. Важливо не забувати їх: живих і тих, хто відійшов, адже вони прийняли на себе найжорстокіший удар ядерної стихії, яка відступила перед їхньою мужністю. Низький їм уклін», – снаголосив у виступі ректор Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Михайло Козяр.

Ветерани-учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС провели зустрічі з курсантами навчального закладу, під час яких поділилися з молоддю спогадами про події трагічного 1986 року та завдання, які вони виконували в зоні відчуження.

Серед багатьох тисяч учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС є нинішні працівники Університету – начальник Інституту післядипломної освіти В’ячеслав Кошеленко та завідувач науково-дослідною лабораторією Віталій Петровський, а також ветерани навчального закладу: Анатолій Антонюк, Олександр Гаврилко, Ігор Іванейко, В’ячеслав Кісіль, Артур Лебідь, Михайло Судніцин, Андрій Харчук, Орест Юренц і покійні Іван Біленко та Богдан Грицай. Саме завдяки мужності та самопожертві таких людей вдалося приборкати «мирний атом» на Чорнобильській АЕС.

Складне завдання у Чорнобилі в 1986 році виконували курсанти-добровольці навчального закладу під керівництвом колишнього викладача, полковника у відставці Михайла Судніцина. Про небезпечність проведених робіт говорить такий факт – троє з дев’яти відійшли у вічність, решта є інвалідами за станом здоров’я. Вони, зокрема, здійснювали дезактиваційні роботи технологічних майданчиків вентиляційної труби 3 і 4-го енергоблоків ЧАЕС та скидали уламки радіоактивних графітових стержнів в гирло зруйнованого реактора.

Сьогодні в Університеті навчається чимало курсантів і студентів, батьки та рідні яких брали безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Майбутні рятувальники також обрали благородне покликання – захищати людські життя, боронити їх від пожеж, катастроф та надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, 26 квітня стався яерний вибух на Чорнобильській АЕС.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024