Компенсацію мають отримати двоє мешканців будинків, які постраждали через російські обстріли 21 серпня та 15 січня.
Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.
Сьогодні, 20 березня, виконавчий комітет Львівської міськради погодив надання 143 730 грн матеріальної допомоги мешканцям, чиї будинки були пошкоджені внаслідок обстрілів РФ 21 серпня 2025 року та 15 січня цього року.
Допомогу на відновлення або встановлення нових вікон отримають ще 7 мешканців – це 15 вікон та 1 двері.
Загалом внаслідок обстрілів:
– що відбувся 21 серпня 2025 року: загальна сума допомоги з міського бюджету на відшкодування становить 1,661 млн грн (161 вікно та 8 дверей);
– що відбувся 15 січня 2026 року: загальна сума допомоги на відшкодування становить 184 тис. грн (22 вікна).
Нагадаємо, 14 липня 2025 року у місті затвердили новий порядок надання допомоги мешканцям, чиє житло постраждало внаслідок ракетних ударів або атак дронів. Він передбачає матеріальну допомогу для мешканців будинків, які зазнали пошкоджень внаслідок вибухової хвилі, уламків або затоплення після обстрілу.
Йдеться як про часткові відшкодування (наприклад, за вікна чи двері), так і про компенсацію витрат на ремонти квартир, покрівель у приватних будинках. Заяву на компенсацію потрібно подати не пізніше 6 місяців після обстрілу.
Додамо, 15 січня під час повітряної тривоги безпілотник влучив у центрі Львова, зокрема впав на дитячий майданчик біля памʼятника Бандері. Внаслідок цієї атаки пошкоджені вікна у житлових будинках, вітражі у храмі святих Ольги та Єлизавети.