У шести дерев’яних церквах Львівщини встановлять пожежну сигналізацію

пʼятниця, 20 серпня 2021 р. о 16:28

Облрада планує виділити кошти на встановлення пожежної сигналізації та блискавкозахисту в дерев’яних церквах.

Про це повідомила прес-служба Львівської обласної ради.

Вчора, 19 серпня, комісія з питань історико-культурної спадщини та туризму Льввівської облради погодила виділення з бюджету області коштів для виготовлення проектно-кошторисної документації та встановлення систем протипожежної сигналізації й блискавкозахисту у шести дерев’яних церквах.

Йдеться про храми у Глинянах, Відниках, Дмитровичах, Комарно, Черепині та Вовкові.

Як пояснив голова комісії, депутат облради Іван Щурко, влітку температура повітря підвищується, тому дерев’яні церкви під загрозою займання. А оснащення однієї пам’ятки дерев’яної архітектури системою протипожежної сигналізації та блискавкозахисту коштуватиме близько 200 тис грн.

Станом на сьогодні такі системи встановлено у 54 дерев’яних церквах області, однак деякі з них не функціонують, бо громади не уклали угод на обслуговування з постачальниками.

Також комісія доручила департаменту архітектури Львівської ОДА підготувати перелік дерев’яних церков, які найбільше потребують фінансування для встановлення протипожежного обладнання та подати його на розглядсесії облради.

"Ми започаткуємо системну роботу, з’ясовуємо, які обладнані чинними системами пожежної сигналізації та блискавкозахисту, а які цього потребують. Треба провести комплексну інвентаризацію та скласти повний перелік усіх споруд" – додав Щурко.

Мітки: дерев'яна церква, Львівська обласна рада, протипожежні заходи, новини львова, храми Львівщини

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024