Агент мав закласти вибухівку для підриву мобільного посту ТЦК та авто військовослужбовця.
Про це повідомляє управління СБУ у Львівській області на своїй сторінці у Фейсбуці.
Контррозвідка СБУ затримала російського агента, 32-річного уродженця Кривого Рогу, який планував здійснити теракти та підірвати працівників ТЦК та СП.
Він мав закласти два саморобні вибухівки: один для підриву мобільного посту ТЦК, інший – під службове авто військовослужбовця. Також йому доручили встановити приховані відеокамери з віддаленим доступом, які мали фіксувати наслідки підривів.
"Затриманим виявився 32-річний уродженець Кривого Рогу, якого рашисти завербували під час пошуку "швидких грошей" у Телеграм- каналах. За вказівкою спецслужб рф він прибув до Львова, а згодом відправився в зарезервований готельний номер поблизу м. Стрий.
Отримавши від куратора геолокацію схрону агент забрав два рюкзаки з саморобними вибуховими пристроями після чого повернувся в орендоване житло та планував маршрути розвідок для подальшого закладання вибухівок. У разі реалізації запланованих вибухів підривнику обіцяли заплатити 5 тис. доларів" – наголосили у СБУ.
Чоловіка затримали, коли він завершував підготовчі заходи та доукомплектовував вибухівку для запланованого підриву. Слідчі повідомили йому про підозру за двома статтями ККУ: ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами, або вибуховими речовинами).
Зловмисник перебуває під вартою, йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Також під час цієї спецоперації контррозвідка СБУ встановила 30-річного місцевого мешканця, який виготовив вибухівку та доставив її у сховище.
Нагадаємо, у квітні цього року правоохоронці затримали інструктора Яворівського полігону, який на замовлення РФ готував теракт на полігоні.