У Сколівському, Турківському та Дрогобицькому районах є найнижчий рівень охоплення дітей дошкільною освітою.
Про це йдеться у проекті рішення, підготовленому до розгляду на наступній сесії Львівської обласної ради.
На сесії Львівської облради депутати мають затвердити Комплексну програму розвитку освіти Львівської області на 2021 – 2024 роки.
Згідно із проектом рішення, у наступні 10 років відбуватиметься поступове зменшення дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, що спричинятиме скороченню потреби місць у дошкільних закладах та щорічному зменшенню кількості першокласників.
Крім цього, загальною тенденцією розвитку дошкільної освіти є скорочення мережі закладів дошкільної освіти в сільській місцевості. Окрім міст, найвищий рівень охоплення дітей 3-6 років дошкільною освітою є в Пустомитівському, Сокальському, Кам’янка-Бузькому, Жидачівському та Жовківському районах.
Водночас найгірша ситуація у Сколівському, Турківському та Дрогобицькому районах області – рівень охоплення дітей дошкільною освітою в них складає менше 60%.
Загалом у 2020 році в області у закладах дошкільної освіти працювали 16,6 тисяч працівників, з яких 49,9% педагогічного персоналу та 51,1% технічного персоналу. Також у документі вказано, що невелика заробітна плата у сфері дошкільної освіти не може конкурувати із більш оплачуваними сферами зайнятості та спричиняє відтік молодих спеціалістів.
Загалом у 2020 році на дошкільну освіту місцеві бюджети області використали 1 755742 грн, що становить в середньому на одного вихованця – 24 385 грн в рік.
Нагадаємо, на кінець 2018 року в області функціонувало840 дошкільних навчальних закладів.