Суд Амстердама відмовився передавати скіфське золото до окупованого Криму, у музеях якого воно раніше експонувалось.
Про це повідомляє "Європейська правда".
Суд Амстердама вирішив повернути Україні скіфське золото, що експонувалося в столичному музеї Аллард Пірсон.
Таке рішення прийняли на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою витвори мистецтва повинні повернути суверенній державі, яка надала ці витвори у тимчасову експозицію.
Чотири кримські музеї – Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник і Національний заповідник "Херсонес Таврійський" – звернулися до суду з вимогою повернути експонати. Та судді відкинули їхню вимогу, оскільки Крим не є суверенною державою.
На думку суду, Україна по праву вимагала повернути своє культурне надбання.
Нагадаємо, в лютому 2014 колекцію скіфського золота вивезли в Амстердам для участі у виставці "Крим: золото і таємниці Чорного моря", яка проходила в Музеї Пірсона.
Виставка складається з колекцій 5 музеїв, один з яких знаходиться в Києві, інші чотири – в Криму. Серед 500 експонатів виставки – артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, коштовне каміння і мечі стародавніх греків та скіфів.
Українська сторона заявила, що золото скіфів з чотирьох кримських музеїв має повернутися в Україну. Росія наполягала на його поверненні до Криму, який вона анексувала в березні 2014 року.