Міжнародні кредитори домовилися з Україною про списання 20% або 3,8 млрд дол. державного боргу.
Про це повідомляє РБК-Україна.
"Угода передбачає зменшення суверенної і гарантованого державного боргу на 20% і дозволяє зменшення суверенної і гарантованого державою боргу на 20%, дозволяє негайно знизити борговий тягар", – йдеться у документі про параметри угоди про реструктуризацію державного боргу.
Відтак, 3,8 млрд дол. боргу Україна не повинна повертати. Таким чином, комерційний борг України, а також гарантований державою і квазі-гарантований борг змешщився з 19,3 млрд дол. до 15,5 млрд дол.
"Це знижує співвідношення боргу до ВВП приблизно на 4,3%. Це значно поліпшить платоспроможність країни та її платіжний баланс", – йдеться у документі.
При цьому наголошується, що відсоткова ставка за боргами майже не змінилася, і буде становити в середньому 7,75% (на даний момент вона становить 7,22%).
Нагадаємо, ще 25 серпня Україна і кредитори обговорювали можливість списання 20% основної суми боргу. Хоча раніше Україна неодноразово попереджала кредиторів про можливість введення мораторію на виплати за зовнішніми боргами, якщо вони не погодяться на реструктуризацію, що передбачає списання близько 40% основної суми боргу.