Українські парламентарі зустрілися з Папою Франциском

четвер, 23 лютого 2023 р. о 11:18

Нещодавно створена у ВРУ депутатська група з міжпарламентських зв’язків з Ватиканом здійснила свій перший візит та зустрілась із Папою Римським.

Українські парламентарі – учасники загальної аудієнції 22 лютого 2023 року, на якій Папа Франциск передав благословення для України та прийняв символічні подарунки з рук Керівника Групи дружби зі Святим Престолом Ростислава Тістика – плиту з молитвою, Псалом 90, з простріленого бронежилета, що врятував життя на фронті та ляльку-мотанку з зображенням української дівчинки, яка перебуває у депортації.

У рамках офіційного візиту до Ватикану відбулися зустрічі з керівниками відомств Римської Курії, зокрема, з Державним Секретарем Престолу, Кардиналом П’єтро Пароліном та Секретарем з відносин з іноземними державами Державного Секретаріату Святого Престолу, Архієпископом Полом Ричардом Ґаллаґером, міжнародними організаціями, з представниками дипломатичного корпусу, послами 34 країн-партнерів, що підтримують Україну у боротьбі з агресором та акредитованими при Святому Престолі журналістами.

У ході робочих зустрічей було порушено ряд важливих питань, зокрема:

- приїзд Папи Франциска в Україну;
- принциповість вступу України в ЄС та НАТО;
- шляхи та способи повернення Депортованих Українських дітей (720 тис. за даними рф) та наших полонених;
- поточну ситуацію в країні від початку повномасштабного вторгнення;
- післявоєнна відбудова України, інвестиції та міжнародна допомога;
- важливість продовження всебічної підтримки міжнародних партнерів до остаточної перемоги та повернення усіх наших людей та територій;
- відбудова знищеної культурно-релігійної спадщини (277 храмів, 1024 закладів культури);
- сприяння та важливість продовження зернової ініціативи.

Також українська делегація взяла участь у Святій Месі за мир в Україні, яку відслужив архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами і міжнародними організаціями, в контексті річниці початку широкомасштабного Російського вторгнення в Україну та зустрілась з Префектом Дикастерії Сприяння християнській єдності Кардиналом Куртом Кохом.

Нагадаємо, Депутатська група дружби між Україною та Святим Престолом була офіційно створена в середині січня цього року та підтримана з боку Державного Секретаріату Святого Престолу.

Довідково, до складу Депутатської групи ВРУ з міжпарламентських звʼязків з Ватиканом входять:

Ростислав Тістик – керівник групи;
Наталуха Дмитро – секретар групи;
Василенко Леся – заступник керівника;
та члени групи:
Стефанчук Микола, Лабазюк Сергій, Гевко Володимир, Калаур Іван,
Петруняк Євген, Кузбит Юрій, Савчук Оксана, Шкрум Альона, Бардіна
Марина, Коваль Ольга, Люшняк Микола, Мережко Олександр, Мокан
Василь, Піпа Наталія, Рущишин Ярослав.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024