Верховна рада встановила мораторій на експорт лісу-кругляку

пʼятниця, 10 квітня 2015 р. о 10:39
Верховна рада встановила мораторій на експорт лісу-кругляку
lesovod.org.ua
ліс-кругляк

Верховна рада встановила 10-річний мораторій на експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів у необробленому вигляді.  

Вчора на засіданні Верховної ради, депутати прийняли законопроект №1362 «Про внесення змін до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів».

Це рішення підтримали 233 народних депутатів.

Серед ініціаторів законопроекту були нардепи з Львівщини: Добродомов Д.Є. (Блок Петра Порошенка), Матківський Б.М. (Блок Петра Порошенка), Мусій О.С. (Блок Петра Порошенка), Антонищак А.Ф. (Блок Петра Порошенка) та Єднак О.В. (Самопоміч).

Закон передбачає відновлення деревообробної та меблевої промисловості, створення робочих місць, переорієнтації експорту з деревної сировини на продукцію більш широкого ступеня обробки, шляхом встановлення мораторію на вивезення за кордон деревини та пиломатеріалів у необробленому вигляді строком на 10 років.

Як йдеться у пояснювальній записці, у структурі вітчизняного експорту деревини і виробів з неї переважає круглий ліс, що, як правило, продається за заниженими цінами. За статистикою, із загальної вартості експортованої у 1999 році продукції необроблені лісоматеріали та пиломатеріали становили 96,3%, а частка необроблених лісоматеріалів у загальному обсязі експорту перевищила 78%.

«Головною метою проекту є переорієнтації експорту з деревної сировини на продукцію більш широкого ступеня обробітку, створення більшої доданої вартості на лісопродукцію, яка є національним багатством, стимулювання розвитку деревообробних та деревопереробних підприємств. А також регулювання правових відносин з метою забезпечення створення нових робочих місць на підприємствах деревообробної, меблевої та інших галузей та забезпечення вітчизняних деревообробних та меблевих підприємств сировиною», - йдеться у законопроекті.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024