Відтепер 600 поліцейських патрулюватимуть у всіх районах Львівської області, аби забезпечити порядок як у невеликих містечках, так і в селах.
Про це сьогодні, як передає кореспондент Варіантів, повідомила Голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе під час свого візиту до Львова.
«Сьогодні ми випускаємо на роботу близько 600 людей, які працюватимуть у групах швидкого реагування у всіх районах Львівщини. Їхня особливість полягає у тому, що вони миттєво реагуватимуть на виклики. На місце події у маленькі міста група прибуватиме за 7-10 хвилин, а в села – за 20-30 хвилин», – розповіла Хатія Деканоідзе.
З початком роботи груп швидкого реагування у поліції очікують збільшення кількості розкритих злочинів, забезпечення відчуття безпеки кожній людині, незалежно від того, чи вона живе у великому місті, чи у маленькому селищі.
«Сьогодні кожна людина повинна відчути, що поліція її захищає й допомагає їй. Кожен повинен зрозуміти, що всі справи в поліції, які відбувались раніше за зачиненими дверима, закінчились. І поліція тепер працює по-іншому», – наголосила Хатія Деканоідзе.
Для патрулювання шістьом сотням поліцейських виділили 74 машини. А мінімальна зарплата поліцейського, який тільки-но прийшов на службу, складатиме 4100 гривень. Але в залежності від звання та вислуги вона збільшуватиметься.
«У групи швидкого реагування ми відбирали найкращих працівників поліції, що зарекомендували себе відповідним чином на службі. Це також люди, які працювали безпосередньо з населенням, які знають про ті реальні проблеми мешканців», – розказав т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області Дмитро Загарія.
Втім, львівським поліцейським, яких відібрали для патрулювання в області, треба ще попередньо пройти переатестацію.
«Переатестація – це перший етап очищення. Очищення від тих правоохоронців, які сьогодні думають, що все залишилось по-старому, а нові часи не настали. В Національній поліції немає місця тим людям, які й надалі хочуть брати хабарі й вирішувати важливі питання за зачиненими дверима», – зауважила Хатія Деканоідзе.
Перед прийняттям зміни усі поліцейські проходитимуть інструктаж, аби знати, які проблемні ситуації відбулися в районі, коли їх не було на службі, а також що хвилює людей в тому чи іншому містечку, селі. Цей інструктаж, як зазначила очільниця Національної поліції, – реальна і необхідна поліцейська практика.
Чи не єдиною проблемою груп швидкого реагування сьогодні є брак спецзасобів. Відтак, у поліціянтів немає достатньої кількості нагрудних камер, а також техніки, яка б дозволяла діставатись до місця події навіть під час неспрятливої погоди.
«Сподіваємось, що держава візьме до уваги це і забезпечить підрозділи поліції всім необхідним, аби вони могли дістатися до місця пригоди незалежно від погодніх умов», – підсумував Дмитро Загарія.
Львівщина – друга область, де запрацювали групи швидкого реагування. Вперше офіційно патрулювання таких поліцейських груп ввели у Білій церкві, а зовсім скоро вони з’являться ще й у Харкові.
Нагадаємо, раніше у вигляді експерименту запровадили поліцейські групи швидкого реагування у Самбірському районі. Згідно з ним кількість звернень до поліції зросла на 40-50%.