Володимир Пекар: Сила і Честь імпонує мені чіткою ідеологією та сильним лідером
Розмова з керівником Львівського міського виборчого штабу партії Сила і Честь Володимиром Пекарем.
Варіанти розмовляють з керівником Львівського міського виборчого штабу партії Сила і Честь, першим номером у виборчому списку цієї партії до ради Львівської ОТГ Володимиром Пекарем про те, чому важливо, щоб саме ця партія подолала виборчий бар'єр та що партія робить для досягнення перемоги на виборах у Львові.
Володимире, Ви не новачок у політиці, але на цих виборах вперше представляєте партію Сила і Честь?
Політична партія Сила і Честь імпонує мені передусім своєю чіткою ідеологією та сильним лідером. Ігорю Смешку вдалось зібрати команду професіоналів, які готові чесно та послідовно захищати інтереси України. За це я хочу йому щиро подякувати, адже завдяки цьому нам вдалося за такий короткий час зібрати потужну та віддану спільній справі команду.
Ви передумали ставати народним депутатом?
Поганий той політик, який не прагне розвиватись, не ставить собі максимальних вимог і не добивається успіху. Вибори для політика – це постійний кастинг, це барометр, який показує наскільки він адекватно сприймає реальність, ефективно працює і може вести за собою команду однодумців. Справді, я був учасником парламентських виборів. У 2014 році переміг Володимир Парасюк, але я зібрав понад дві тисячі голосів більше, ніж Ірина Верещук.
Реформа ОТГ і децентралізація змінили політичний ландшафт та умови політичного життя в Україні. Сьогодні місцеві ради набули нових значно ширших повноважень в житті громад. Тому для мене важливим є цей новий досвід участі в житті такої великої територіальної громади як Львів. Я переконаний, що готовий для цього, адже маю відповідний досвід роботи депутатом Новояворівської міської ради.
Яких результатів Вам вдалось досягнути під час представляння інтересів виборців в міськраді Новояворівська?
Для мене, як для голови бюджетної комісії, найбільш переконливий результат роботи, зокрема, й моєї, це суттєве збільшення видатків міського бюджету на розвиток. Якщо у 2010-2014 роках щорічний бюджет міста був в межах 12 мільйонів гривень, з яких 9,5 мільйонів гривень – захищені статті та лише 2,5 мільйона гривень залишались на розвиток, а фактично на латання вузьких місць. У 2020 році бюджет Новояворівська сформували на рівні 45 мільйонів гривень, а реальних надходжень отримали вже 78 мільйонів гривень.
Зростання надходжень в міську казну вдалось досягнути завдяки прозорій співпраці з інвесторами, а також розвитку міжнародних грантових програм. У Новояворівську немає специфічних вимог до інвесторів, передусім для забудовників, всі в рівних умовах і всі сплачують виключно обумовлені законом внески до бюджету. Місту також на солідарних умовах вдається залучити гроші Європейського Союзу на проєкти енергоефективності, культурні та соціальні ініціативи. І я вважаю, що це є визнанням того, що місто розвивається у правильному напрямку.
Якими принципами Ви керуєтесь в бізнесі?
Потиск руки під час усної домовленості для мене рівноцінні угоді, яку оформили в нотаріуса. Намагаюся мати справу з тими, хто не відкладає на завтра те, що треба зробити сьогодні. Понад десять років я займаюсь підприємницькою діяльністю, але разом з тим беру активну участь в житті соціального центру "Регіна" у Новояворівську та інших соціальних проєктах. Переконаний, що кожен підприємець повинен усвідомлювати соціальну відповідальність за наслідки своєї діяльності, долучатись до розв'язання важливих проблем громади тощо. Так живу сам і закликаю інших: хочеш допомогти, допоможи вже, завжди є ті, хто потребує твоєї допомоги, яка може врятувати комусь життя.
У міськраді Львова Ви плануєте зосередитись на розв'язанні яких проблем?
Останні п'ять років, як директор компанії, яка будує у Львові без хабарів великий житловий комплекс, я чимало часу провів в кабінетах Львівської міськради, на засіданнях її депутатського корпусу та виконкому. У міськраді є частина позитивних, європейського формату чиновників і депутатів. Але більшість, скидається враження, люто ненавидять підприємців, для них інвестор – це лише дійна корова. Якщо у Львові не змінити ставлення чиновників і депутатів до підприємців, то можна забути про розвиток території.
Однією з перших моїх ініціатив у Львівській міськраді мала б стати чітка та прозора для інвесторів політика міста в питанні інвестиційних внесків. Інвестиційні внески мають сповна сплачувати всі компанії, які планують будуватись і розвиватись у Львові. Крапка. Тому що сьогодні, і я це знаю на власному досвіті, влада Львова застосовує подвійні стандарти в питанні сплати інвестиційного внеску: деяким компаніям в рахунок його оплати зараховується будівництво інших соціальних чи інфраструктурних об'єктів, однак це робиться непрозоро, іншим, навпаки, окрім внеску, нав’язують ще й додаткове будівництво. Це породжує непотрібні конфлікти та реально позбавляє казну значних надходжень на розвиток.
Я розумію, що цього разу Сила і Честь не матиме більшості у міській раді, але можу запевнити Вас, що кількість не завжди означає якість. Сила і Честь буде представлена у Львівській міськраді якісним складом депутатів. Кожен з них є фахівцем своєї справи, це також люди з великим досвідом громадської роботи.
Сила і Честь проводить у Львові креативну виборчу кампанію, хто її автор?
Ми все робимо своїми силами. Мій досвід участі в виборчих кампаніях став в пригоді. Насправді одного разу мені навіть пропонували продати гасла, які я придумав для своєї кампанії, але я не став цього робити. Сила і Честь не має фінансування від олігархів, наші фінанси обмежені, але цей недолік ми компенсуємо ініціативністю членів команди. Так, відео акції в підтримку Сили і Честь, яку ми провели на вулиці Коперника у Львові, зібрало на YouTube близько 80 тисяч переглядів. Щодня лише до Львівського міського штабу звертається близько 20 нових прихильників, які пропонують свою допомогу у проведенні виборчої кампанії. Загалом за два місяці ми сформували на Львівщині потужну команду та змогли зареєструвати понад 800 кандидатів в депутати рад різних рівнів.
Чому ж тоді Сила і Честь не висунула свого кандидати в міські голови Львова?
Тому що реально виборча кампанія на посаду міського голови Львова триває не два місяці, а як мінімум п'ять років. Якщо до цього питання підходити в такому форматі, то для нас єдиний правильний варіант – підтримати одного з кандидатів, які вже давно та серйозно змагаються за цю посаду. Ми проводимо переговори з ними, розглядаємо кандидата, який добре орієнтується в проблемах міста та має чіткий план їхнього вирішення. Рішення щодо підтримки когось з кандидатів на посаду міського голови Львова ми ще не прийняли.