Закон про мови буде підписаний новим чи старим спікером парламенту в перших числах серпня, а до 20 серпня – президентом. Про це повідомило газеті "Сегодня" джерело в керівництві Партії регіонів, пише УП.
За словами "регіонала", питання підписання закону Віктором Януковичем було вирішене ще в травні, коли лідери Партії регіонів ухвалили рішення щодо його розгляду у Верховній Раді.
"Затримка сталася через непослідовність Литвина, але до кінця липня питання буде вирішено: Литвин або підпише, або поступиться місцем тому, хто підпише", - стверджує джерело.
За словами джерела в керівництві ПР, розглядається варіант, коли одночасно з підписанням закону про мови президент внесе до парламенту законопроект про його зміни, де будуть пом’якшені вимоги до держорганів у регіонах щодо дублювання документації на регіональні мови.
Але ключові норми закону – про гарантування права на вибір мови в дитсадках, школах і вузах, а також про вільний вибір мови ведення бізнесу (включаючи ЗМІ й рекламу) залишаться незмінними.
Політологи також вважають, що президент підпише закон.
"Непідписання буде подвійною поразкою: опозиція оголосить, що домоглася цього своїм тиском, а прихильники Януковича відвернуться від нього", - каже Михайло Погребінський.
На його думку, половинчаста позиція Януковича в питанні закону про мови може нівелювати позитивний ефект в очах виборця Півдня й Сходу.
Вадим Карасьов також вважає: "У випадку непідписання президент остаточно підірве свої позиції на Півдні й Сході".
"Правда, швидше за все, це рішення (підписати закон) буде ухвалено в пакеті, наприклад, із законом про захист української мови", - вважає він.
У той же час Карасьов упевнений, що Партія регіонів із законом про засади державної мовної політики виграла тактично, але програє стратегічно: "Регіонали небагато виграють від нього на цих виборах, але назавжди втратять підтримку україномовної інтелігенції".