За результатами місцевих виборів 2015 року засуджено 144 особи, – експерт

понеділок, 12 грудня 2016 р. о 18:08
За результатами місцевих виборів 2015 року засуджено 144 особи, – експерт
Вибори 2015

Торік після місцевих виборів було відкрито 422 кримінальних провадження. Для порівняння: після виборів до парламенту відкрили 349 проваджень, а після президентських виборів – загалом 150.

Про це сьогодні, під час прес-конференції повідомила координатор спостереження за виборами в ОТГ від Громадянської мережі "ОПОРА" Наталія Радиш.
"Отож, з тих 422-х кримінальних проваджень 311 закрили, 66 передано до суду і по 45 справах ще триває слідство," – озвучила статистику експерт.

Водночас вона констатує, що загалом за результатами виборів 2015 року було засуджено 144 особи. З них шістдесяти дев'яти інкримінували порушення статті 158 Кримінального Кодексу «Незаконне використання виборчих бюлетенів або голосування виборцем більше, ніж один раз»:

"Тридцять з цих засуджених отримали бюлетень вдруге, вісім – це члени виборчої комісії, які видавали бюлетені, 12 – виборці, які намагалися винести бюлетені з виборчої дільниці. Одна така справа була й у Львові."

Також 19 осіб визнано винними за статтею 160 КК «Підкуп виборців».
"За нашими спостереженнями, це – чи не найпоширеніше порушення. Виборці забувають, що згідно з законодавством карають не тільки того, хто дає, але й того, хто отримує неправомірну вигоду. І 13-ть з цих 19-и, які покарані, це – виборці, які погодилися на отримання хабара," - каже спостерігач за виборам.

Головне покарання, яке призначив суд, - штраф.
- З 69-и осіб 36 отримали штраф. При тому, лише двоє мають сплатити понад 8 тисяч гривень. А 31 особа – всього до 2 тисяч гривень. І ще троє – від 2 до 3 тисяч гривень. Оці двоє, на яких накладений найбільший штраф, це – ті члени виборчих комісій, які незаконно видавали бюлетені, - розповідає Наталія Радиш.
Водночас суд застосував і жорсткіші покарання.
- Дев’ятьом присудили покарання з обмеженням волі від одного до трьох років, на три роки – шістьом особам, і на 5 років – 18 особам. Але у всіх цих випадках порушників звільнено від основного покарання з випробовувальним терміном на певний іспитовий строк, - констатує факти експерт.

Опора також склала портрет тих, хто порушує виборче законодавство.
- Це – безробітній або пенсіонер, може бути чоловік або жінка, також не залежить, де проживає ця особа: чи в місті, чи в селі, - такий висновок робить координатор спостереження за виборами в ОТГ від Громадянської мережі «ОПОРА».

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024