12 липня у Ливадії (Ялта) президенти України та Росії Віктор Янукович та Володимир Путін підписали спільну заяву про делімітацію морських просторів в Азовському та Чорному морях, а також у Керченській протоці, в якій зазначено, що "сторони вважають важливим здійснити делімітацію морських просторів в Азовському та Чорному морях, а також у Керченській протоці, в дусі дружби, добросусідства та стратегічного партнерства, з урахуванням законних інтересів обох держав".
У документі також зазначено намір сторін забезпечити співпрацю в Азово-Керченській акваторії, зокрема стабільну роботу та розвиток Керч-Єнікальського каналу шляхом створення українсько-російської корпорації з керування цією судноплавною артерією.
Упродовж переговорів українська сторона наполягала на збереженні в Керченській протоці кордону з Росією, що існував за часів Радянського Союзу, але висловлювала готовність піти на компроміс у господарських питаннях.
Глава МЗС України Костянтин Грищенко заявив, що українська сторона запропонувала провести кордон акваторією Керченської протоки відповідно до тих рубежів, які були зафіксовані на ще радянських картах і які визначали адміністративний кордон між Українською РСР та РРФСР за радянських часів. Водночас Київ під час переговорів не відмовлявся від ідеї спільної експлуатації цього каналу на паритетних засадах.
У свою чергу Росію такий підхід не влаштовував, і позиція Москви зводилася до того, що адміністративний кордон існував на картах лише візуально, і цей розподіл не мав під собою ніякого юридичного підґрунтя.
Лунали під час переговорів й ідеї щодо розподілу Керченської протоки на так звані "зони відповідальності".
Джерело: Інтерфакс