Змії на Львівщині вже покусали 22-х людей

четвер, 16 липня 2015 р. о 15:05
Змії на Львівщині вже покусали 22-х людей
sites.google.com
гадюка звичайна

З початку року на Львівщині зафіксували 22 випадки госпіталізації людей з діагнозом "укус змії".

Про це інформує департамент з питань цивільного захисту населення Львівсьукої обласної державної адміністрації.

Із настанням спекотної погоди змії покидають свої сховища, щоби погрітися під сонячними променями.

На Львівщині поширена небезпечна отруйна змія – гадюка звичайна, яких найбільше водиться у Карпатах.

Зазвичай змії кусають лише для свого захисту. У плазунів поганий зір та слух, але своїм тілом вони дуже добре вловлюють коливання землі на відстані 10-15 метрів, але у спеку це відчуття у змій притуплюється. В таких погодніх умовах вони стають лінивими, малорухливими, тому люди можуть легко на них наступити.

"Задля власної безпеки під час перебування на природі, насамперед збираючи ягоди або гриби, необхідно палицею розсунути зарослі, розгребти листя, обстежити ущелини, щоби ненароком не потурбувати плазуна. Взути надійне взуття, одягнути широкі штани і заправити їх у черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія кусатиме, то прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру", – йдеться у повідомленні.

У випадку, якщо вас укусила змія, передовсім намагайтесь якнайшвидше, упродовж 10-15 хвилин, відсмоктати з рани отруту. Отруту можна висмоктувати і ротом, але якщо немає патологічних змін у порожнині рота (карієс зубів, тріщини язика та губ, їх пошкодження тощо). При цьому постійно спльовуйте відсмоктану рідину і промивайте рот водою; промийте ранку перекисом водню та перев’яжіть; обмежте фізичні зусилля, щоби зменшити розповсюдження отрути в організмі; не можна припалювати ранку розпеченим залізом, сірниками, порошком марганцю тощо - це ще більше пошкоджує тканину тіла; забороняється накладати джгут на кінцівку.

Після надання першої допомоги потерпілого необхідно терміново доставити у медичний заклад для введення антитоксичної сироватки.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024