Новини

Новини

ВРУ збільшила доходи і витрати держбюджету на 2012 р. на 33,3 млрд. грн..

ВРУ збільшила доходи і витрати держбюджету на 2012 р. на 33,3 млрд. грн..

zn.ua

ВРУ збільшила доходи і витрати держбюджету на 2012 р. на 33,3 млрд. грн..

П'ятниця, 13 квітня 2012, 07:56

Верховна Рада Україна (ВР) прийняла в першому читанні і як закон урядовий законопроект № 10317 про внесення змін до державного бюджету Україна на 2012 р., в якому передбачено збільшення доходів і витрат на 33,3 млрд. грн. "За" ухвалення відповідного закону проголосував 271 народний депутат з мінімально необхідних 226.

Загальна сума доходів держбюджету на цей рік збільшена до 336,16 млрд. грн.., витрат - до 403,63 млрд. грн.

Необхідність негайного прийняття закону, за словами голови ВР Володимира Литвина, обумовлена тим, що вже в травні 2012 р., згідно ініціативам Президента,ветерани повинні отримати істотну доплату.

Доходи державного бюджету на 2012 р. збільшені на 33,3 млрд. грн.., у тому числі загального фонду на 28,7 млрд. грн.., спеціального фонду - на 4,6 млрд. грн.

Джерелами збільшення доходів загального фонду державного бюджету є:

- Економічне зростання і детінізація - 21 млрд грн;

- Індексація та плата за адміністративні послуги - 1,8 млрд грн;

- Премії за підписання угод про розподіл продукції - 6 млрд грн.

У тому числі збільшено прогнозний показник надходжень податку на додану вартість з ввезених в Україну товарів у 2012 р. на 14 млрд грн, річних показників з податку напрібиль підприємств на 3,4 млрд грн.

Основна стаття державних витрат - реалізація соціальних ініціатив Президента, на яку пропонується виділити додатково 18,2 млрд грн. Зокрема на:

поліпшення пенсійного забезпечення - 9,1 млрд грн;

державну іпотеку - 1 млрд грн;

компенсацію вкладів Ощадного банку СРСР - 6,2 млрд грн;

- 5,2 млрд грн - близько 6 млн вкладникам в межах 1 тис. грн;

- 0,55 млрд грн - спадкоємцям померлих вкладників у межах 500 грн.

Обсяг додаткового ресурсу, який врахований в проекті змін для місцевих бюджетів становить 5,2 млрд грн. Крім того, збільшено видатки на 1 млрд грн на виконання Києвом функцій столиці, які планується направити на розвиток об'єктів житлово-комунального господарства, транспортної інфраструктури, соціально-культурної сфери міста.

З метою забезпечення своєчасних розрахунків за спожитий природний газ та електричну енергію передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах в сумі 4,6 млрд грн.

У законопроекті про внесення змін до Державного бюджету України на 2012 р. передбачено збільшення видатків ЦВК на підготовку і проведення парламентських виборів в загальному обсязі 0,4 млрд грн.

Відповідний законопроект був зареєстрований у ВРУ 10 квітня 2012р.

Нагадаємо, 7 березня Президент України Віктор Янукович запропонував чотири напрямки подальшої реалізації соціальної реформи, які необхідно реалізувати для поліпшення якості життя громадян. Серед цих напрямків - іпотечне кредитування, підвищення зайнятості населення, підвищення соціальної допомоги малозабезпеченим, а також повернення громадянам внесків Ощадбанку СРСР.

Джерело: РБК

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.