Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

заповідний фонд Львівщини

Середа, 28 лютого 2024, 15:02

На Львівщині на чотири гектари збільшили площу заповідного урочища

заповідний фонд Львівщини

Львівська облрада змінила межі заповідного урочища "Катина".

Вчора, 27 лютого, на сесії Львівської обласної ради депутати прийняли рішення про зміни меж заповідного урочища "Катина".

"За" проголосували 43 депутати.

Згідно з проєктом рішення, йдеться про включення до складу заповідного урочища "Катина" території, загальною площею 4 га, яка розташована у Старявському лісництві філії "Самбірське лісове господарство" державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України".

Теперішня площа "Катини" становить 53 га й зросте до 57 га.

На цих пралісових ділянках росте змішаний біологічно стійкий деревостан, віком понад 130 років. Він складається з бука лісового, ясена звичайного, клена-явора, ялиці білої, ялини європейської, в’яза шорсткого, граба звичайного.

Збільшення меж урочища "Катина" дозволить зберегти дерева, які досягли 90-120 см в діаметрі, та вид гриба гериція коралоподібного (Hericium coralloides), який занесено до Червоної книги України з природоохоронним статусом "Вразливий" – йдеться у тексті рішення.

 

Нагадаємо, у грудні 2023 року зміну меж урочища "Катина" підтримала комісія з питань екології Львівської обласної ради.

Додамо, у 2020 році в області функціонували 392 заповідників та пам'яток природи, а у квітні цього року депутати облради дозволили зрубати дерева у Глинянах і Добромилі, які також  були пам'ятками природи.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.