Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Міжнародна політика

Польський сенат може встановити 11 липня днем пам’яті жертв Волинської трагедії

Польський сенат може встановити 11 липня днем пам’яті жертв Волинської трагедії

una.org.pl

Понеділок, 15 квітня 2013, 10:29

Польський сенат може встановити 11 липня днем пам’яті жертв Волинської трагедії

Сенат Республіки Польща розглядатиме проект ухвали щодо проголошення 11 липня Днем пам’яті мучеництва кресов’ян - поляків, які мешкали на території Волині, Поділля та інших земель південно-східної Польщі та загинули внаслідок дій ОУН-УПА.

Рішення про розгляд відповідного проекту ухвали сенат прийняв 8 квітня 2013 року.

Прийнятий документ, зокрема, визначає уповноваженого сенатора, який представлятиме в подальшому інтереси інших членів сенату щодо розробки проекту - ним cтав Анджей Матусєвіч.

Згідно з документом, цього року минає 70 років "початку масових етнічних чисток польського населення на Волині, які проводились ОУН-УПА".

11 липня 1943 відділи Української повстанської армії атакували 99 польських сіл і поселень в трьох повітах: ковельському, гороховському та володимирецькому, йдеться у повідомленні.

"Сенат Республіки Польща засуджує злочинів, які здійснили вбивства громадян ІІ Республіки Польща і одночасно висловлює визнання і вдячність тим українцям, які з ризиком для власного життя надавали допомогу своїм польським сусідам. Сенат Республіки Польща виражає переконання, що виявлення історичної правди про трагедію поляків на східних кресах ІІ РП є необхідним для порозуміння між полським на українським народом", - йдеться у проекті ухвали, поданої на розгляд сенату.

Нагадаємо, 20 березня у польському сеймі була створена Парламентська група у справах кресів, кресов'ян і спадщини східних земель давньої Речі Посполитої.

Депутати Львівської облради вважають такі дії поляків блефом та політичною технологією. Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.