Новини

Політика

Європейський суд стверджує, що не визнавав політично вмотивованим арешт Тимошенко

Європейський суд стверджує, що не визнавав політично вмотивованим арешт Тимошенко

provse.te.ua

Європейський суд стверджує, що не визнавав політично вмотивованим арешт Тимошенко

Вівторок, 7 травня 2013, 11:27

Офіційний представник Європейського суду з прав людини та директор Загальних служб ЄСПЛ Родерік Лідделл (Roderick Liddell) заявив, що факт політично мотивованого арешту екс-прем'єра Юлії Тимошенко не був встановлений.

Натомість суд дійшов висновку про те, що затримання не відповідало підставам, закладеним у Конвенції, повідомив Ліддел. Окрім цього, чиновник наголосив, що рішення ЄСПЛ стосувалося арешту до вироку суду.

"Отже, це означає, що різні порушення стосувалися взяття під варту, а не кримінальної справи як такої. Те, що було встановлено судом щодо взяття під варту, не відповідало підставам, що закладені у Конвенції. Головна причина (для взяття під варту) , яка була встановлена, полягала в неповазі до судді, а це - не причина, з якої Конвенцією визначені підстави для взяття під варту. Так що причина, за якою суд визнав порушення статті 18, полягала в тому, що підстави для взяття під варту не були такими, які є підставами для Конвенції. Я сподіваюся, це досить ясно", - зауважив представник суду.

Він також додав, що найближчим часом скарга ув'язненої не розглядатиметься.

"Важко назвати конкретну дату. Ще не було офіційного контакту з владою. Коли це відбудеться, тоді буде прийнято рішення щодо процедури - будуть чи не будуть проводитися слухання в публічному форматі. За таких обставин це може зайняти рік або більше", - підсумував Лідделл.

Нагадаємо, раніше Євросуд визнавав, що Юлію Тимошенко посадили за грати незаконно.

Джерело: Корреспондент.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.