Новини

Екологія

Держекоінспекція закликає місцеву владу боротися з борщівником Сосновського

Держекоінспекція закликає місцеву владу боротися з борщівником Сосновського

vkurse.ua

Держекоінспекція закликає місцеву владу боротися з борщівником Сосновського

Вівторок, 28 травня 2013, 13:35

Державна екологічна інспекція у Львівській області закликає голів сільських, селищних, міських рад та орендарів водойм звернути увагу на проблему розповсюдження борщовика Сосновського та вжити потрібних заходів щодо її ліквідації.

Відповідне повідомлення розміщене на сайті Держекоінспекції у Львівській області.

Невжиття заходів щодо боротьби з бур’янами згідно з статтею 52 Кодексу України про адміністративне порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, попереджають у Держекоінспекції.

Довідка:

Листя і плоди борщовика Сосновського багаті ефірними маслами. Дотик до рослин деяких видів цього роду може викликати роздратування і опік шкіри за рахунок того, що всі частини рослин містять фуранокумаріни – речовини, що різко підвищують чутливість організму до ультрафіолетового випромінювання. Найсильніші опіки борщовик викликає, стикаючись з шкірними покривами в ясні сонячні дні. Але щоб отримати опік, достатньо і нетривалого і несильного опромінення сонцем ділянки шкіри, забрудненого соком рослини.

Як правило, на уражених ділянках шкіри виникає опік другого ступеня (пухирі, заповнені рідиною). Час прояви опіку – від кількох годин до кількох діб. Особлива небезпека полягає в тому, що дотик до рослини перший час не дає жодних неприємних відчуттів. Борщівник також є контактним і дихальним алергеном і має сильний запах, який відчувається вже в п’яти метрах від рослини.

 Чим би не було спричинено подразнення, необхідно швидше змити отруту з рук і інших частин тіла. Якщо реакція все-таки виникла, існує багато способів зменшити свербіння і підсушити пухирі, що вискочили на шкірі.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.