Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

ВРУ

Нардеп пропонує садити правоохоронців за політрепресії на 15 років

Нардеп пропонує садити правоохоронців за політрепресії на 15 років

tsn.ua

П'ятниця, 14 червня 2013, 10:11

Нардеп пропонує садити правоохоронців за політрепресії на 15 років

У Верховній Раді ініціювали введення кримінальної відповідальності за політичні репресії, які мають намір прирівняти до злочинів, які спрямовані проти національної безпеки.

 

Про це йдеться в публікації «Про політрепресії написали статтю» в Комерсант-Україна.

Автор законопроекту про недопущення політичних репресій з боку правоохоронних органів - народний депутат Володимир Купчак (позафракційний). Він має намір ввести в Кримінальний кодекс поняття «політичне переслідування», під яким запропоновано розуміти «умисне переслідування» громадян правоохоронними органами за «вільне вираження своїх політичних, економічних, соціальних чи культурних поглядів і переконань». За такі дії автор пропонує карати позбавленням волі строком від восьми до десяти років. А якщо переслідування ініціюють чиновники, - посилити покарання до 15 років позбавлення волі.

В якості прикладів політичних переслідувань автор наводить засудження екс-прем'єра Юлії Тимошенко, а також порушення кримінальної справи співробітниками СБУ за фактом «підготовки до розголошення відомостей, що містять державну таємницю» проти директора львівського музею «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого.

На думку автора законопроекту, політичні переслідування потрібно прирівняти до злочинів проти національної безпеки і доручити їх розслідування Генпрокуратурі (зараз подібні справи веде СБУ).

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.