Новини

Міжнародна політика

Польща зайняла друге місце після Росії за кількістю українських заробітчан

Польща зайняла друге місце після Росії за кількістю українських заробітчан

news.ub.ua

Польща зайняла друге місце після Росії за кількістю українських заробітчан

П'ятниця, 14 червня 2013, 14:42

Польща випередила Італію та Чехію в рейтингу найпопулярніших країн серед українських працівників країн, зайнявши друге місце після Російської Федерації.

Про це йдеться в аналітичному огляді польського Центру східних досліджень (OSW, Варшава).

OSW називає другу позицію Польщі найбільш цікавим результатом опитування, який нещодавно презентували Національна академія наук і Державний комітет статистики України.

Згідно з результатами, за останні три роки в Польщі працювали 168 тисяч громадян України, що на 50 тисяч більше, ніж у 2005-2008 роках.

«Причини збільшення популярності Польщі варто шукати у світовій економічній кризі і зменшенні кількості робочих місць в державах Євросоюзу, зокрема, на півдні Європи (де раніше працювали українські мігранти), а також в більш суворої міграційної політики, яку впровадили більшість держав ЄС», - відзначає експерт центру березня Ярошевич.

Вона додала, що у Польщі не було подібних процесів, помітивши, що більшість українських працівників у Польщі - це жінки, жителі п'яти західних областей України.
«Польща, поза сумнівом, змогла сформувати імідж країни, яка дає шанси отримати роботу, і в той же час доступною країни», - сказано в аналітичному огляді.

Близько 60% українців, які працюють у Польщі, мають середню освіту, 12% - вищу. OSW назвав результати дослідження НАНУ та Держкомстату правдоподібними, зазначивши, що насправді за кордоном можуть працювати більше українців, ніж зазначені в ньому 1,2 млн.

Джерело: УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.