Новини

Новини

Кабмін погодився підвищити штрафи для водіїв

Кабмін погодився підвищити штрафи для водіїв

vkurse.ua

Кабмін погодився підвищити штрафи для водіїв

Вівторок, 27 серпня 2013, 11:45

Кабінет міністрів підтримав законопроект, в якому пропонує посилити штрафні санкції для водіїв за порушення правил безпеки дорожнього руху.

Про це йдеться в повідомленні інформаційного бюлетеня Кабінету Міністрів України, передає «ZN.UA».

Зокрема, за керування транспортним засобом, що має несправності в гальмівній системі, в рульовому управлінні, а також за переобладнання авто з порушенням норм, в тому числі, за тонування скла з порушенням стандартів, запропоновано збільшити штраф з 340-510 грн до 510-680 грн.
При цьому за порушення правил використання ременів безпеки або шоломів пропонується штрафувати на суму від 170 до 340 грн (зараз діють штрафи за це порушення складають 51-85 грн).

Проектом передбачено, що штрафи за порушення правил проїзду перехресть, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, за використання зовнішніх освітлювальних приладів, встановлених з порушенням стандартів, за розмови по мобільному телефону без використання пристроїв, що дозволяють вести розмову без допомоги рук, пропонується карати штрафом від 425-510 грн до 510-595 грн.

У документі також наголошується, що за пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, створення перешкод для руху, в тому числі установку на проїжджій частині предметів, що перешкоджають проїзду транспортних засобів або їх зупинці, штрафні санкції становитимуть від 340 до 510 грн (або порушника підданий громадських робіт на строк від 30 до 40 годин).

Водіям за невиконання законних вимог посадових осіб МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху щодо усунення порушень, доведеться платити штраф від 680 до 1020 грн, для посадових осіб - від 1190 до 1700 грн (зараз діючи штрафи за це порушення складають 153-187 грн).
Крім того, міліції буде надано право «здійснювати в порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ України, контроль технічного стану колісних транспортних засобів під час їх експлуатації».

В уряді переконані, що реалізація закону підвищить безпеку дорожнього руху за рахунок поліпшення техстану авто, зменшить кількість ДТП, «а бюджет поповниться новими штрафами».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.