Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Новини

До 2020 року Україні і Туреччині членство в Євросоюзі не світить - експерт

До 2020 року Україні і Туреччині членство в Євросоюзі не світить - експерт

uapolicy.org

Середа, 28 березня 2012, 13:37

До 2020 року Україні і Туреччині членство в Євросоюзі не світить - експерт

Україна не має шансів стати членом Європейського Союзу раніше 2020 року. Про це 26 березня заявив у Львові директор фонду «Українська політика» Кость Бондаренко.

«Відповідно до семирічного розробленого плану розвитку Євросоюзу не передбачається включення України та Туреччини. Тобто можна говорити що до 2020 року ні Україна ні Туреччина не стануть членами Євросоюзу – сказав він.

«Населення Євросоюзу на сьогодні складає 500 мільйонів чоловік, а населення України і Туреччини - сумарно 110 мільйонів. Тобто до ЄС фактично потрібно додати п'яту частину, до того ж не найрозвиненішу» - зазначив політолог.

У разі входу до Євросоюзу, Україна потребує серйозних компенсацій через закриття цілих галузей промисловості, - наголосив Бондаренко.

«Відомо, що в Євросоюзі економіка є квотованою, і відповідно кожна держава, яка в нього вступає, має прийняти на себе зобов'язання з приводу того, що вона включається в єдиний ринок і мусить запроваджувати квоти на виробництво продукції. Відповідно для вступу України в Євросоюз потрібно виділити ряд коштів для закриття певних промислових об'єктів, охоронного комплексу України. Зважаючи на це, в Брюсселі розуміють, що зараз говорити про євро інтеграцію України недоцільно» - підсумував експерт.

Нагадаємо, що 30 березня у Брюсселі буде парафовано Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Парафування угоди є технічною процедурою, яка означає остаточну фіксацію тексту угоди. Подальшу роботу сторони зосередять на підготовці угоди до підписання.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.