Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Новини

antigorod.com

Середа, 28 березня 2012, 14:20

Вільна торгівля з ЄС для України може коштувати щороку 2-5 млрд. євро – експерт

Україна може вступити в зону вільної торгівлі з ЄС раніше ніж всі інші країни, ратифікувавши угоду першою, і у односторонньому порядку відкривши свої кордони . А це може викликати, за підрахунками деяких економістів, втрати - від 2 до 5 млрд. євро в рік – повідомив під час прес-конференції у Львові, політолог, керівник Фонду «Українська політика» Костянтин Бондаренко.

«Парафування угоди - це технічний процес, після цього йде підписання і потім ратифікація. Україна, швидше за все, вже ратифікує угоду першою з усіх країн. Відповідно, з моменту ратифікації угода буде діяти тільки в односторонньому порядку, так як не відомо коли ратифікують угоду інші країни. Відтак ми в односторонньому порядку відкриємо свої кордони, а це принесе фінансові втрати» - пояснив Костянтин Бондаренко.

«Для бюджету України 2-5 млрд. євро щороку - це дуже велика сума. Хоча, якщо це наш вибір, то маємо розуміти, що за все потрібно платити» - додав Костянтин Бондаренко.

Нагадаємо, що 30 березня у Брюсселі буде парафовано Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Парафування угоди є технічною процедурою, яка означає остаточну фіксацію тексту угоди. Подальшу роботу сторони зосередять на підготовці угоди до підписання.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.