Новини

Культура

богдан сольчаник

богдан сольчаник

pohlyad.com

На Старосамбірщині поляки та українці проведуть літню школу на честь героя Небесної сотні

Середа, 20 серпня 2014, 15:44

З 25-31 серпня 2014 року у монастирі св. Онуфрія с. Лаврів Старосамбірського району Львівської області пройде друга Лаврівська Літня школа.

Про це повідомили організатори заходу.

Школа присвячена пам‘яті викладача Українського католицького університету, історика і соціолога Богдана Сольчаника, ініціатора і ідейного натхненника першої Лаврівської школи, який трагічно загинув на київському Майдані у лютому цього року.

Лаврівська літня школа організовується в рамках проекту «Польсько-українська співпраця для відновлення локальної пам‘яті». Проект реалізовує фонд «Наш вибір» (Варшава, Польща) у співпраці з ГО «Молодіжне об‘єднання «Апріорі» (Львів, Україна). Участь візьмуть студенти та молоді вчені Польщі та України.

Місце проведення Літньої школи вибране невипадково. Лаврів досі є цікавим об‘єктом досліджень для істориків, археологів, дослідників культу Св. Онуфрія, адже Лаврівський монастир є найдавнішим монастирем Святого Онуфрія в Україні, з якого цей культ поширився в Україні та поза її межами.

Об‘єктом дослідницьких зацікавлень учасників Лавріської літньої школи буде не лише питання локальної пам‘яті у широкому контексті. Молоді дослідники збиратимуть родинні історії мешканців села з метою дослідження локальної пам‘яті, питань регіональної ідентичності.

Практичною складовою Школи буде розробка стратегії активізації локальної спільноти (особливо молоді) з метою збереження унікальної культурної спадщини цього місця. В рамках школи буде розроблено проект конкурсу робіт на тему локальної пам‘яті для учнів старших класів Старого Самбора та видано електронну збірку праць учасників проекту.

Проект втілюється за фінансової підтримки програми Польсько-американського Фонду Свободи «Зміни в регіоні RITA», яку втілює фонд «Освіта для Демократії» (Польща).

Також одним із завдань цьогорічної Літньої школи буде створення публікації з робочою назвою «Лаврів: genius loci».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.