олександр ковальчук,  10 грудня 2014

Somali Yacht Club "The Sun" (2014)

Somali Yacht Club

Ще вересневий альбом чомусь маловідомого у Львові львівського гурту стоунеру та пост-металу.

Вперше на варіантівських радарах Somali Yacht Club з'явились на початку минулого року в інтерв'ю Діми Кумара про життя та долю хардкорного музиканта у Львові.

І ось наприкінці вже цього року на варіантівських горизонтах з'являється їх диск "The Sun", де Somali Yacht Club організовують таку собі виставку власних досягнень з натяком на те, що далі має бути щось інакше, можливо, щось більше та ще краще.

Вони грають з меломанським усвідомленням попереднього багажу багатьох відомих колективів і тому тут стільки іронії в отому їх лавіруванні між стилями, в грі контрастами.

В їх в'язкому, тягучому стоунері достатньо тієї шаманської, гіпнотизуючої атмосфери пустелі ("Loom"), достатньо суворої та жорсткої до сторонніх у своїх пост-металевих впливах ("Sun") та стіні звуку.

Так у тій класичній приреченості й виникають ті спроби лавірувального вилавірування поміж  та крізь зосереджену психоделію, краут та пост-рок (з джазовими натяками) у розслаблений та іронічний даб ("Sightwaster"), тобто у більш вітальні (життєдайні) території, можливо, що навіть останньої фантазії під розпеченим сонцем, де міражами вчувається східна ритміка (від Tool?) поміж тих пейзажів відчуження ("Signals").

Поки увесь альбом не накриється відголосками думового джазу німців Bohren & der Club of Gore, то на достатньо блокбастерному треці "Up In the Sky" ще можна навіть вловити кінематографічну присутність стилістики Тарантіно та його гри з цитатами із попереднього багажу багатьох відомих (та невідомих) режисерів (тих, які ближче до спагетті-вестернів та інших експлуатейшенів).

Так у Львові остаточно утвердився ще один цікавий колектив, який достатньо добре відчуває потребу рухатись далі (а не кам'яніти на Сонці), і, можливо, що навіть потребу короткотривалого перетворення Львова на цілковиту пустелю, щоб потім на порожньому місці та без зайвого баласту рухатись ще далі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.