Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

митрополит Андрей Шептицький

митрополит Андрей Шептицький

risu.org.ua

П'ятниця, 12 грудня 2014, 14:08

У Львові виконком погодив встановлення пам'ятника Шептицькому

Сьогодні, 12 грудня, виконавчий комітет Львівської міської рад погодив спорудження пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому на пл. Святого Юра

Нещодавно у Львові відбувався Синод Єпископів, на якому було прийняте кінцеве рішення щодо пам’ятника митрополиту Андрею. Автором проекту, який буде застосовано на площі Святого Юра є відомий архітектор Коверко.

Під час засідання виконкому було прийнято важливе рішення, при виконанні якого Львів отримає прекрасний сквер і ще одну відпочинкову зону. Сам проект потребує великої і злагодженої роботи.

Оскільки встановлення пам’ятника випадає на 150-ту річницю від дня народження Шептицького, то подія носить урочистий і особливий характер

«Наразі потрібно вирішити питання зі сквером, 34 дерева знаходяться в аварійному стані, їх потрібно видаляти та викорчовувати. Натомість на їх заміну буде висаджено близько 54 рідкісних дерев. Також проектом передбачена стоянка для автівок, яка буде вміщати 47 авто. На це собор Святого Юра дав свою згоду» - зазначив Ігор Кузьмак, архітектор проекту.

За словами Андрія Садового, процес спорудження пам’ятника та модернізації площі має бути максимально публічним та відкритим, адже Львівщина має двох титанів – засновника міста Короля Данила та митрополита Андрея Шептицького, більших титанів ця земля ще не народила.

Відповідно до рішення виконавчого комітету, функції замовника на проектування, виготовлення та встановлення пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому покладено на Курію Львівської Архиєпархії Української греко-католицької Церкви, яка зобов’язана власним коштом виготовити та встановити пам’ятник. 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.